Значення «Божественної комедії» Данте для сучасної людини. У сучасному суспільстві, на жаль, спостерігається втрата моральних цінностей. Люди начебто забули про святе. Це видно передусім із ставлення більшості членів суспільства до оточуючих. Заради особистої вигоди дедалі більше людей готові на все. Людство заплуталося у метушні повсякденних справ, не дає собі перепочин­ку, часу на роздуми про піднесене. У цій ситуації може зарадити гарна й розумна книга. Однією з таких, без сумніву, є «Божественна комедія» Данте.

Ми навіть не уявляємо, скільки корисної інформації міститься в ній. Виявляєть­ся, що поряд із нашим світом існують і інші: рай, пекло, чистилище. Людина, що ско’іла злочин, гріх, не знайде спокою навіть після смерті. Її душа блукатиме і страж­датиме вічно. Ця інформація має бути усвідомлена кожною людиною. Попри фан­тастичність розказаного Данте, він все-таки має рацію: скоївши хоча б одного разу зло, людина ніколи не матиме спокою. Спокій лише для тих, хто робив добрі справи.

Данте — дивовижна людина. Щоб створити подібний твір, потрібно не лише багато страждати, а й бути гарним психологом, знати потаємні струни людської душі, закони життя. Духовна міць твору видатного італійця до сьогодні привер­тає увагу читачів тому, що письменник торкнувся одвічної проблеми людства: як жити, зважаючи на те, що життя дається лише один раз. Щоб прожити його гідно, потрібно дрслухатися до безсмертних порад Данте. А вони, на мій погляд, такі: виконуй заповіт «не вбивай, не кради», Живи у єдності з людьми, у любові до них, поводься з ними так, як хочеш, щоб поводилися з тобою.

Велич Данте у тому, Що він передбачив майбутнє людства, якому знадобляться на певному відрізку його розвитку мудрі поради людини, яка так багато за життя страждала. І він дав їх у своєму творі, щоб ними могли скористатися всі.