Безтурботне життя у батьківському домі. (Робінзон Крузо молодий. Він сповнений життєвої енергії та наснаги. Щоправда, Робінзон зовсім не цінує того, що дає йому життя. Він залюбки витрачає батьківські гроші на усілякі розваги.)

Життя і пригоди Робінзона Крузо . Заповітна мрія юнака. (Робінзона Крузо вабило море, йому дуже хотілося вирушити у подорож і розбагатіти. Попри всі настанови батька, Робінзон все ж таки здійснює свою мрію, про шо йому потім доведеться пошкодувати.)

Фатальна подорож. (Ось Робінзон Крузо тікає з дому, ось він уже на кораблі… Здається, йому все вдалося. Скільки дивовижного, незвіданого чекає на нього попереду. Проте корабель потрапляє у шторм, уся команда гине.)

Подарунок долі. (Неймовірно, але Робінзон Крузо був єдиний, хто залишився жити після тієї жахливої катастрофи. Робінзон усвідомлює, що він щасливий. Проте згодом радість змінюється на сум. Виявляється, Робінзон Крузо потрапив на безлюдний острів.)

Поява нового товариша. (24 роки Робінзон перебуває на острові. Він вже освоївся, пристосувався до такого існування. Та ось на острів припливли дикуни, які тримали в неволі полоненого. Робінзон рятує його, дає йому ім’я П’ятниця.)

Великий мрійнин і винахідник (за творчістю Ж. Верна)  Світогляд хлопчика. (Верну лише 11 років. Увесь світ належить йому. Перед ним простяглися тисячі стежинок, серед яких треба обрати лише одну, свою Час для фантазій. Нестримна дитяча уява постійно малює йому нескінченні подорожі, вірних друзів та дивовижні пригоди, героєм яких, безперечно, є він сам. У цей час Жуль Верн починає серйозно замислюватися над здійсненням власної подорожі. Річ у тому, що одинадцятирічний Жуль Верн мріяв про казкову Індію. Він навіть утік із дому і став юнгою на кораблі. Проте солодкі мрії умить розвіяв батько, який, до речі, вже давно шукав сина.)

Пошуки життєвого шляху. (Юнак захоплюється літературою. Перші спроби і перші невдачі. Виявляється, читачів цікавлять не вірші та п’єси, а досягнення науки, яка на той час розвивалася доволі-таки швидко. Для того, щоб здобути потрібні знання, Жуль Верн годинами просиджував у бібліотеках та читальних залах. Саме в цей час він уперше замислився над створенням наукового роману.)

Творча спадщина Жуля Верна. (Читачі знають Жуля Верна як засновники науково-фантастичної літератури. Його перу належить ціла низка чудових романів: «Діти капітана Гран та», «Двадцять тисяч льє під водою», «Аполлон-19», «Із Землі до Місяця», «П’ятнадцятирічний капітан».)

«Винаходи» письменника. (Жуль Верн володів неабияким даром передбачення. У своїх романах він ніби заглядав у майбутнє. Так, Жуль Верн «пророкував» людству першу подорож на Місяць, винайдення підводного човна, ракет і навіть комп’ютера.)

Актуальність творів Ж. Берна. (Сучасники захоплювалися ним, називали його «провидцем», «великим винахідником». А він просто творив… Варто сказати, що романи Ж. Берна не втратили своєї актуальності і нині. По-перше, у його творах відчувається тісний зв’язок із сьогоденням. По-друге, цікаві сюжети та незвичайні пригоди роблять романи Ж. Берна ще цікавішими. Тож творчістю Жуля Берна захоплюватиметься ще не одне покоління читачів.)