1 Дивовижний острів з незвичайними мешканцями. (Корабелі. «Антилопа», на якому плив Гуллівер, розбився об скелю. Лише декілька матросів причувалися, але що з ними сталося потім, Гуллівер не знав. Він сам плив навмання і потрапив, нарешті, на берег. Знепритомнів. Коли прийшов до тями, зрозумів: він у полоні, до того ж поряд з ним метушилися якісь чоловічки.)

2 Гуллівер налагоджує контакти з тубільцями. (Гуллівера годували, йому прислуговували шістсот чоловічків. Він зрозумів, що тубільці сумлінно виконують свої обов’язки, вони поважають закони і догоджають своєму імператорові.)

Розваги тубільців. (Вони неабиякі танцюристи; мешканці Ліліпутії легко йшли на контакт, діти бавилися з Гуллівером.) І Політичні ігри імператора зі своїми підлеглими. (Щоб здобути високу посаду, кандидати мають показати свою спритність, танцюючи на канаті; прагнучи отримати нагороду з рук імператора, міністри уподібнюються малечі: стрибають через палицю, пролазять попід нею — не розуміючи, що тим самим втрачають свою гідність.)  Самодурство правителів перешкоджає розвитку країни. (Гострі партійні чвари щодо підборів. Ворожнеча між Ліліпутією і Блефуску: з якого ж кінця треба розбивати яйця?)

3. Про що змушує замислитися життя мешканців Ліліпутії. (Влада в той чи інший спосіб відволікає населення країни від важливих соціальних та побутових проблем. Психологія можновладців не дуже змінилася й сьогодні. Бажання обійняти високу посаду часом бере гору над такими моральними якостями, як гідність, честь, почуття справедливості, людяність та милосердя.)