ЗДОРОВА ЛЮДИНА — ЩАСЛИВА ЛЮДИНА. «У чому полягає щастя?» — здавна цікавить нас питання. Одні вважають, що гроші — основа безжурного життя, інші — що кар’є­ра забезпечить безпроблемне існування… Що ж насправді є запору­кою щасливої долі?

Кожного дня ми прокидаємося, ідемо до школи, виконуємо свої обов’язки. Ми маємо сили, енергію і завзяття працювати, вчити­ся. Вдихаємо повітря на повні груди, бадьорою ходою крокуємо куди- небудь, а наш квітучий вигляд радує батьків і друзів. І все це зав­дяки міцному здоров’ю, за яке ми повинні бути вдячними природі та батькам. Проте якщо не дбати про нього, то щастя бути енергій­ним і добре виглядати триватиме недовго.

«Бережи здоров’я змолоду», — завжди говорили нам старші. Відчуваємо правду цих слів, адже основи довголіття закладаються ще з юних років. Недарма у лікарнях висять плакати із закликами дотримуватися гігієни, берегти себе від захворювань та нещасних випадків. Телебачення пропонує програми, де фахівці радять, як підтримати свій організм у боротьбі з хворобами, а вчителі проводять бесіди щодо профілактики різних захворювань.

Якщо утратили здоров’я в юності, у літньому віці зазнаєте вели­ких мук. Сильний біль, депресія через неможливість повноцінного життя — ось результат легковажності. А хіба людина з такими сим­птомами може почуватися справді щасливою?

Гроші, популярніть, опіка рідних не можуть замінити радості від повноти життя, зумовленої прекрасним самопочуттям.

Не можу не згадати ще деяких проблем, пов’язаних зі здоров’ям молоді. Паління, алкоголізм, наркоманія — від цих згубних звичок нас застерігають із дитинства. «Один раз спробую — це нестраш­но!» — переконує себе підліток, і це може стати початком кінця, бо від психологічної залежності до фізичної — один крок. А далі прірва… Невже краще розпалювати цигарку, ховаючись за рогом, ніж поїхати в ліс дихати свіжим повітрям, піти у спортзал, зайня­тися гімнастикою, пограти у дворі в баскетбол? Від здоров’я мо­лоді, нашого здоров’я, залежить і здоров’я майбутніх поколінь. Якщо ввійдемо в доросле життя немічними і кволими, годі сподіватися, що нація буде морально та фізично сильною. Варто сказати, що держава приділяє багато уваги питанням здоров’я. Сьогодні працює безліч спортивних комплексів і секцій, тому тільки обери той вид спорту, який тобі більше подобається. До того ж проводяться акції з профілактики різних захворювань. Медицина не стоїть на місці, да­руючи багатьом людям довге та повноцінне життя.

Я обираю здоровий спосіб життя! Хочу відчувати бадьорість, енер­гійно рухатися, робити все, що треба для пітримки організму. Спод­іваюсь, що буду прикладом для друзів і знайомих, які слідкують за собою, позбавляються шкідливих звичок. Пам’ятаймо: щасливою є тільки та людина, яка має міцне здоров’я.