Юнацтво в пошуках щастя. Кожна людина у своєму житті хоч один раз замислюва­лась над тим, що таке щастя. Чи може бути щастя однако­вим для всіх? Як на мою думку, то ні, І перш за все тому, що в кожної людини своє розуміння щастя, бо кожна людина — це особистість, якій притаманні свої почуття і хвилювання. Якщо запитати кількох людей про їхнє розуміння щастя, то деякі зможуть дати тільки якесь дуже туманне тлумачення. Це відбувається тому, що ми найчастіше замислюємося тільки тоді, коли втрачаємо щастя.

Для багатьох жінок утіленням щастя є народження бажа­ної дитини. Для деяких людей для щастя треба не дуже бага­то: мати гроші, автомобіль, садибу. Про таких людей ми може­мо сказати, що вони живуть ненасиченим, нецікавим життям.

Багато хто з людей розуміє щастя як кохання. Вони уяв­ляють сімейне щастя суцільною любов’ю, не враховуючи того, що треба не тільки любити один одного, а й розуміти, жити проблемами коханого, бути разом у радощах та горі.

Для дітей існує своє розуміння щастя. І знову ж, для кож­ного воно своєрідне.

На мою думку, для вчителів існує або повинно існувати більш- менш спільне поняття творчого щастя. Коли вчитель заходить у клас, то одразу бачить настрій учнів, бо їхні обличчя — роз­крита книга, в якій відображаються всі почуття дитини, стан її душі. Починаючи урок, учитель повинен пам’ятати, що в більшості випадків тільки від нього залежить, чи зрозуміють діти той матеріал, який він бажає донести до них. Якщо в кінці уроку ти бачиш зосереджені обличчя, очі, які уважно дивлять­ся на тебе, в яких світиться розуміння тих думок, що ти викла­дав їм, то це є щастя творчої людини, яка змогла донести до слухачів не тільки програмний матеріал, але й свої думки, своє ставлення до поданого матеріалу. Але, припустімо, що вчитель приходить після такого уроку щасливим додому, бажає по­ділитись своїми почуттями з коханою людиною і бачить, що його не розуміють. На мій погляд, усе те щастя одразу зникне безслідно, і вже ніколи він не забажає ділитися своїми успіхами або поразками. Людині завжди потрібен однодумець, з яким Можна поділитись найпотаємнішими мріями та прагненнями.

І кожна людина повинна запам’ятати, що щастя не може бути однобічним, тільки в якійсь певній сфері життя. Ми можемо сказати про себе, що ми щасливі тільки тоді, коли пов’язані між собою всі аспекти нашого життя, якими б різними вони не здавались на перший погляд.