Уся наша сім’я любить у вихідні виїжджати за місто. У нас стареньке авто, яке «успадкував» мій батько від діда. Але завдяки умілим батьківським рукам авто бігає і служитиме ще не один рік.

Мій батько працює слюсарем на великому машинобудівному заводі. У нього багато раціоналізаторських пропозицій. Я пишаюся ним. Так що продовжити життя старенького авто йому зовсім не важко.

Мама працює вихователькою в дитячому садочку, теж дуже стомлюється, тому, як випадає нагода відпочити, вона із задоволенням ‘ще з татом. Ще й мене беруть.

Мої батьки — прихильники здорового способу життя. І коли ми виїжджаємо за місто, багато уваги приділяють фізичній активності. Батько з мамою бігають кроси вздовж річки, купаються до пізньої осені. Звісно, й мене намагаються втягнути у цю справу. Я відмовлявся купатися восени. Але коли почув, що Даринка Лисенко, моя сусідка по парті, купається з батьками в ополонці, я теж загорівся. І ось у жовтні ми виїхали чергового разу з батьками на беріг річки.

Погода стояла чудова: сонечко пригрівало, наче у серпні, тільки жовте листя нагадувало, яка наразі пора року.

Батьки мої дуже здивувалися, коли я почав розминатися без усякого тиску та нагадування. Потім пробіг разом з ними деяку відстань. Найбільше здивувало їх моє бажання викупатися. Мама не на жарт сполохалась і сказала, що категорично забороняє мені навіть наближатися до води, запевняючи, що для купання у таку пору треба готуватися ще влітку. Але батько несподівано підтримав мене.

Що сказати? Вода мене обпалила. Був я в річці лічені хвилини, але назавтра не міг піднятися з ліжка, щоб піти до школи. Мене трусило, мабуть, від температури, з носу лило, з очей капали сльози. Звісно, почав кашляти.

Поки я одужував, у мене був час, щоб все обміркувати. Одного мого бажання зрівнятися з Даринкою Лисенко замало. По-перше, мама має рацію: загартовування треба починати влітку.

По-друге, треба готувати своє тіло не тільки для холоду, але і для серйозних фізичних навантажень. Попри все моє бажання я не міг пригадати, коли я востаннє робив ранкову зарядку. Я не любив бігати, на уроках з фізкультури не відзначався особливою активністю.

По-третє, щоб досягти мети, треба чітко дотримуватися режиму, якогось розпорядку дня. Не сидіти до пізнього вечора біля комп’ютера або телевізора, а вийти перед сном подихати свіжим повітрям, лягати спати в один той самий час. Тоді не треба буде мене будити вранці з такою наполегливістю, як мама. Даринка ще займається в секції боротьби — це у дівчат вважається дуже модним і «крутим» захопленням. А я дивлюсь спортивні змагання лише по телебаченню, сидячи у своєму улюбленому кріслі і поідаючи (нечасто, звісно) цукерки.

Треба сказати, що я здолав свою застуду швидко.Я змінююся я став іншою людиною. . Я з повним правом можу назвати себе прибічником здорового способу життя.