Огляд життя і творчості А. Дімарова. Письменницький хист А. Дімарова. (Здібний хлопець писав вірші і прозу ще в шкільні роки. Потім була війна, поранення, нові випробування. Служба в армії, робота в газеті. На цей час припадає початок його творчої діяльності, публікація першого твору «Гості з Волині».)

Роки навчання А. Дімарова. (Протягом 1950—1951 рр. А. Дімаров навчався в Літературному інституті; у 1951 — 1953 рр. — у Львівському педагогічному інституті; потім з 1953—1956 рр. — у Вищій партійній школі в Москві.)

Творчий доробок письменника. (Творча спадщина А. Дімарова складає кілька десятків томів. Важливіші з них: «Зінське щеня», «Містечкові історії», «На коні і під конем». У 1981 році роман «Біль і гнів» був відзначений Державною премією ім. Т. Г. Шевченка.)

Найулюбленіші жанри письменника. (У роки творчої зрілості А. Дімаров пише «історії» — сільські, містечкові, міські. Започатковані були збіркою «Зінське щеня» (1969), потім були «Сільські історії» (1987), «Містечкові історії» та «Боги на продаж. Міські історії» (1988).)

Головні мотиви творчості. (Головний мотив — це людина у всьому розмаїтті її стосунків з оточуючим світом. Автор показує своїх героїв у певному поєднанні почуттів і суперечностей, де не можна однозначно знайти відповіді на питання «хто є хто». А. Дімаров спонукає читачів до серйозних роздумів, ці сили змушують людину не забувати про добро, благородство, милосердя.)

Твори для дітей. (Анатолій Дімаров написав захоплюючі книжки для дітей: «Блакитна дитина», «На коні і під конем», «Про хлопчика, який не хотів їсти», «Друга планета» та інші.)