План

1. Заповіді патріарха медицини.

2. Дотримуйтесь порад лікарів.

3. Лікувальні властивості овочів, фруктів, ягід.

4. Живімо у гармонії з природою.
Хвороби лікує лікар, а виліковує природа. Тисячу років тому патріарх медицини Авіценна заповідав своїм учням: «Три знаряддя є у лікаря — слово, рослина, ніж».

І все ж у більшості випадків ми ставимося до здоров’я байдуже. Не прислухаємося до порад лікарів, які переконують, що легше підтримувати здоров’я, ніж повертати. Щоб не хворіти, потрібно дотримуватися режиму дня, зберігати спокій у стресовій ситуації, відпочивати на свіжому повітрі, плавати, відмовитися від шкідливих звичок і правильно харчуватися. А скільки вітамінів і поживних речовин у фруктах, овочах і ягодах!

Візьмемо таку буденну і прозаїчну культуру, як картопля. Мало хто з нас знає, що споживання варених бульб сприяє лікуванню виразки шлунка, знижує артеріальний тиск.

Ми звикли в лікувальних справах прислухатися до думки «батька медицини» Гіппократа. А чи лікував він цибулею? Звичайно, так. Нею також лікували Діоско-рид, Парацельс. Поетичні рядки Салернського кодексу здоров’я теж «славлять» цей засіб. Її рекомендували від багатьох недуг, застуди, цинги, хвороб печінок та нирок.

Споживаючи моркву, дині, ми збережемо гостроту зору. При серцево-судинних захворюваннях лікарі рекомендують вживати персики й суниці. Яблуками лікують гіпертоніків. Виноград, вишні, сливи зміцнюють організм.

Культура харчування — це не тільки чистий стіл, а й уміння користуватися раціональним харчуванням. Дотримуючись дієвих порад лікаря, у поєднанні з активним способом життя, не відриваючись від ласкавої матері-природи можна зберегти повноцінне здоров’я та активне довголіття.