Хто чисте сумління має, той спокійно спати лягає У багатьох з нас буває таке, що не дає спокійно заснути або просто щось турбує. Я кажу в багатьох, бо навіть мимоволі ми можемо когосьобразити, зробити якийсь хибний крок. Сказати, що треба все робити сумлінно, дуже легко. Аякзавжди стримувати себе? Мабуть, дуже важко інколи не «зірватись». Та щоб заспокоїтись, треба подумати над своїми помилками і спробувати виправити їх. Та не завжди і не в кожній ситуації можуть допомогти вибачення, не кожну помилку можна виправити…

Так сталось, що в наш час все менше уваги приділяється моралі. Може, на нас так впливає теперішній економічний стан? Чому все більше з’являється людей з брудним сумлінням серед політиків, лікарів, вчителів? Адже люди довіряють їм своє життя, здоров’я своїх дітей.

Після спілкування з такими людьми втрачаєш віру в справедливість і головне — надію на те, що колись ми житимемо краще.

А колись-то все було інакше: люди сіяли хліб, народжували дітей, навчали і навчалися, молилися Богу і ясним поглядом дивилися в незатьмарене небо. Та далася взнаки низка трагічних подій, що прокотилися Україною протягом XX століття. Чисте сумління ставало все більш і більш дефіцитним.

Чи зможуть сучасне й наступні покоління винести на власних плечах тягар відповідальності за долю України? Чи вистачить наснаги та сили? Сподіваюся, що ми зрозуміємо цю просту річ: докори сумління не треба гамувати, до них треба прислухатись. Це — як біль, що нагадує про хворобу. Ми обов’язково переможемо наші негаразди і нарешті заживемо за прислів’ям «Хто чисте сумління має, той спокійно спати лягає».