Вибір професії. Із раннього дитинства я обожнював комп’ютерні технології. Пам’ятаю, що, коли була можливість, сидів біля комп’ютера днями й ночами, вивчав різні про­грами, грався, намагався його настроювати. Псував його разів із десять, а одно­го разу навіть намагався розібрати. Тепер, коли переді мною стоїть необхідність вибору, я впевнений, що саме комп’ютерні технології стануть моєю професією. Я хочу створювати складні програми, навіть створювати кіношні спецефекти та комп’ютерні іграшки, досягти висот у дизайні. Мене ці можливості приваблюють, як якогось мандрівника ваблять нові, невідомі землі. Коли я бачу якусь програму чи іграшку в дії, я завжди знаю, де її можна було б вдосконалити, зробити зруч­нішою, але поки що не розумію, як це робиться.

Я знаю, що програмування — це доволі складна справа, але не боюся її. На­полегливе навчання та висока зацікавленість здатні подолати будь-які перешкоди. Я вже зараз не сиджу склавши руки, а вивчаю комп’ютерні мови програмування. У мене є кілька спеціальних підручників, за якими я навчаюся. Також у мене є штасний комп’ютер. Мені його подарували батьки саме для того, щоб я більше не ламав їхні комп’ютери. Там я можу встановлювати будь-які програми і тренувати навички програмування.

Чому саме ця професія? Світ комп’ютерів — це світ майбутнього. Я дивлюсь на це саме так. Уже зараз є мало чого неможливого для людини, що опанувала комп’ютер. Більшість професій тим чи іншим чином використовують комп’ютерні технології для своїх цілей. Бухгалтери готують за їх допомогою звіти, архітектори розробляють макети будівель чи дизайну інтер’єру, письменники пишуть книжки, продавці ведуть облік продажів, підприємства автоматизують лінії виробництва продукції. Всі великі події записуються на відео, обробляються на комп’ютерах та зберігаються назавжди. Прості люди також щодня використовують комп’ютери: роблять покупки через Інтернет, дивляться кінострічки та слухають музику, пи­шуть листи, рахують на калькуляторах, дізнаються прогноз погоди.

Такий корисний винахід як Інтернет з’єднав усі країни, континенти, багатьох людей між собою. Навіть ніколи не подорожувавши, я знаю багато цікавих фактів про інші країни, іноземців, їхню природу, пам’ятки, бо це поряд — досить лише ввімкнути комп’ютер та ввійти до Інтернету. Ніколи ще люди не були настіль­ки близькими, як тепер. Достатньо бути одночасно в Інтернеті, щоб можна було спілкуватися з друзями на іншій півкулі Землі. Тому вважаю, що Інтернет, мова програмування та комп’ютерних технологій — це універсальна мова, яка єднає всі країни та ліквідує всі межі між людьми.