Вибір професії. Після закінчення школи я б хотіла піти навчатися до педагогічного інституту та стати вчителькою. Це було моєю мрією ще з дитинства, коли я змушена була час від часу сидіти з молодшим братиком. Вже тоді я продумувала, як можна його краще «виховати», що таке треба йому сказати, аби він мене слухався та виріс гар­ною людиною. Потім я дуже любила збирати молодших за себе дітей у гурточки та щось їм викладати.

Думаю, що моя доля — стати вчителькою.

Яким я бачу своє найближче майбутнє? По-перше, треба обрати спеціальність, яка мені б подобалася найбільше, та зосередити увагу саме на ній. Поки що мені подобається одразу кілька дисциплін, тому вибір на мене чекає важкий. Окрім основних предметів, на шляху до майстерності треба буде також засвоїти багато спеціальних навичок та попрактикуватися проводити позашкільні творчі гуртки, щоб побачити, чи порозуміюся я з дітьми. Після вищого навчального закладу я планую влаштуватися на роботу у хорошу школу, що дає якісну освіту. Можливо, то буде приватна школа або технікум чи інститут, я ще не вирішила.

Якою я уявляю вчительку своєї мрії? По-перше, вона захоплена своєю робо­тою, отримує насолоду під час навчання. їй подобається викладати, працювати з дітьми, спілкуватися з ними, перейматися їхнім життям, турбуватися за їхнє май­бутнє. Ця вчителька — професіонал, вона постійно вдосконалює свої навички, вивчає щось нове, підтримує високий рівень знань. Вона закохана у свій предмет і вміє передати свою захопленість дітям. На її уроках ніколи не буває нудно, тому що вона їх постійно урізноманітнює, робить творчими. Інколи оздоблює уроки чимось нестандартним і ніколи не оцінює творчі завдання упереджено. Це твор­ча людина, яка нещодавно сама була дитиною, тому добре розуміє дітей та підліт­ків і сама продовжує яскраво відчувати події свого життя, радіти, захоплюватися чимсь. Це людина, у якої є своєрідний талант до учителювання. Діти дуже її лю­блять та поважають. їх не доводиться карати за невиконання домашньої роботи, тому що їм насправді цікаво і все зрозуміло на її уроках. Всі діти у неї мають най­вищі бали, всі прагнуть до знань. Я хотіла б стати саме такою учителькою та час­тіше бачити таких вчителів у школах.

Чому я обрала для себе цю професію? Тому шо мені не байдуже, якими вирос­туть майбутні покоління дітей, чи стануть вони хорошими людьми, чи зможуть у подальшому будувати мою рідну країну. Я бажаю робити в житті щось корисне, нести людям знання та тепло свого серця. Моя мета, мабуть, не настільки яскра­ва чи оригінальна, але вона гідна усіх моїх майбутніх зусиль, бо це благородна та чиста мета.