Велика людина – Альберт Ейнштейн. На стіні, біля столу, де я роблю уроки, висить фото людини, якою я насправді захоплююся. Зазвичай всі гості приголомшені тим, що там зображена не фотомо­дель і не якийсь співак, а старий вчений, фізик Альберт Ейнштейн. Коли у мене поганий настрій або не вдається швидко виконати якесь складне завдання, я див­люся на те фото, згадую відомі факти про життя цього чоловіка, замислююсь, а що б сказав чи зробив на моєму місці він?

Із невеличкого чорно-білого фото дивиться літній чоловік, здавалося б, із пересічною зовнішністю. Але, з моєї точки зору, він дуже красивий, як краси­ва будь-яка талановита людина. У нього високе чоло, розумне обличчя, великі, трошки сумні очі, глибокий погляд, сиве волосся та вуса. Все обличчя Альберта Ейнштейна вкрите зморшками, особливо навколо очей. Але я люблю дивитися на це обличчя, бо за цією зовнішністю ховається найвеличніший розум минуло­го сторіччя.

Альберт Ейнштейн мав не найпростіше життя. У молоді роки вчителі не віри­ли в нього, хоча він добре навчався. У подальшому також ніхто не допоміг йому знайти своє місце не тільки в науці, а й влаштуватися в житті, хоча його друзі, з якими він разом навчався, мали таку допомогу від професорів. У перші роки сво­го дорослого життя в нього часто не було навіть їжі. Йому довелося всього дося­гати самотужки. Визнання прийшло, коли він опублікував кілька дуже розумних та новаторських статей у наукових журналах. Науковці всього світу одразу ж ви­знали його талановитим молодим фізикам, йому надали можливостей розвивати­ся в науці, дали лабораторії, кошти.

Після цього в Альберта Ейнштейна почалося насичене життя з безліччю ціка­вих подій, відкриттів, перешкод та перемог. Найважче було під час війни, коли йому довелося емігрувати до Америки через нацистський рух. Він втратив батьків­щину та дуже сумував і страждав через це.

Мене захоплює Альберт Ейнштейн тому, що для нього не було нічого немож­ливого. Він мав настільки яскраве нешаблонне мислення, що йому на думку спа­дали насправді нестандартні ідеї. Він змінив уявлення всіх людей Землі про зако­ни фізики, довів свою правоту, переконав у ній навіть найрозумніших вчених. Як нідкрити свій розум настільки широко, аби до нього приходили нестандартні, сві­жі ідеї? Хто навчив його цього?

Я намагаюся дуже пильно відшукувати цікаві факти та афоризми від Альберта Гйнштейна — для людей це підказки від генія. Ось лише кілька з них, які най­більше мені подобаються.

«Я народився, і це все, шо потрібно для щастя».

«Якщо безлад на столі означає безлад у голові, то що ж тоді означає порож­ній стіл?»

«Логіка може привести вас від пункту А до пункту Б, а уява — куди завгодно».

«Усередині кожної проблеми криється можливість».

«Уява — це все, що потрібно. Це попередній показ майбутніх подій».

Це найвиразніші вислови, що надихають мене на навчання та розвиток.