1878 року французький письменник Жуль Берн видав чудовий роман  П’ятнадцятирічний капітан». Слід зазначити, що це по суті науковий роман, бо напружений та цікавий сюжет тісно переплітається із науковими знаннями.

Велич науки і знань. Перед читачем постає образ вченого. Жуль Берн вірив у те, що наукові винаходи допоможуть людям жити комфортно, цікаво та щасливо. До речі, герої роману певною мірою також є вченими. Приміром, кузен Бенедикт. На перший по-і іяд, він звичайний чоловік, можливо, навіть трохи дивний. Все його життя було присвячене лише одній-єдиній справі — ентомології, науці про комах. Він годинами міг роздивлятися свої дорогоцінні колекції жуків та метеликів. Якби спитані в кузена Бенедикта про яку-небудь комаху, він одразу б докладно розповів про неї, так добре він розумівся на біології.

А юний капітан Дік Сенд? Узяти на себе відповідальність за життя людей! Для цього треба бути витривалим, надзвичайно кмітливим і мужнім. Дік Сенд доско-и.і ю знав географію, що й дало йому змогу вести «Пілігрим». Ті знання врятували Діка та його команду від небезпеки. Проте є ще одна річ, без якої не обійтись «одному капітанові. Вона, в свою чергу, складається із двох дисциплін — вищої Математики та навігації. Звичайно ж, треба постійно вести доволі складні розрахунки, щоб часом не збитися з курсу. Це вже наука, що посідає особливе місце N ЖИТТІ людини.

Особисто для мене знання — річ дуже важлива й потрібна. Я вважаю, що за Відсутності певних умінь та навичок людина не зможе прожити повноцінне жит-ін, розкрити себе. Особистість має постійно розвиватися і не зупинятися на до-і тнутому. Саме наука сприяє розвиткові інтелекту, мислення. Вона удосконалює шиття людини. Мені подобається вчитися в школі, дізнаватися про щось нове. Крім того, я займаюсь самоосвітою, багато читаю. Мені це дуже цікаво, до того ж и шісвнена в тому, що знання неодмінно знадобляться мені в майбутньому.