Утвердження торжества християнства. Тема «Пісні про Роланда» — похід франків під проводом Карла Великого на маврів зі священною місією: відстояти свою незалежність і утвердити християнство па звільнених від маврів землях. Саме тому народний епос про Карла Великого зба­гатився новими, потрібними для ідеології християнства мотивами і деталями. Це стосується передусім центральної події твору — битви в Ронсельванській ущелині.

Ще на початку твору стає зрозумілим, що Бог — на боці франків. До Бога постійно звертається й Карл. Про те, що цей герой має божественну підтримку, свідчить факт його зцілення від смертельної рани самим архангелом Гавриїлом. У тяжку мить до Бога по допомогу звертаються й Роланд та його воїни. Отже, франки в поемі виконують особливу, божественну місію — воюють з «поганця­ми». У поемі постійно підкреслюється небесна підтримка, яку Бог і святі надають франкам. Так, на їхнє прохання Бог подовжує день, щоб до заходу сонця Карл помстився за смерть Роланда та його загону.

Поема сповнена релігійних закликів, молитов, які надихають воїнів на бороть­бу з маврами. Навіть «Монжуа!» — бойовий клич французів, можливо, походить від французького слова, яке перекладається як «гора радощів», тобто гора, яку ві­тали пілігрими, наближаючись до святих місць.

У поемі ми бачимо численні небесні знамення, які свідчать про те, що Бог — на їхньому боці. Здобувши перемогу над ворогами, французький король силоміць охрестив невірних. Отже, перемога Карла Великого, а разом з тим і Франції ото­тожнюється з подвигом в ім’я християнської віри.