Українська природа. Немає у світі нічого красивішого за природу рідного краю. Гадаю, якби я на­родився в Африці, для мене не було б кращого видовища, ніж пустеля, оазиси та пальми; якби на Північному полюсі — милувався б полярним сяйвом та заметами. Але оскільки я українець, мені подобається саме наша природа: ліси, сади, гори та річки. Ніде нема такої багатої та святкової природи, як у нас. Недарма українська земля споконвіку вважалася найбільш плодючою, а люди, яких вона народжува­ла, — щирими та красивими.

Коли ідеш на поїзді, у вікні проносяться ліси, поля, села, річКи. Щоразу я ди­вуюся такому розмаїттю та захоплююся цією величчю. Якби Україна була люди­ною — це була б здорова, квітуча і дуже красива жінка. Ліси були б її легенями, річки — кровотоком, а квіти та сади — одягом та прикрасами.

Ліси. Це місце, де людина відчуває себе дитиною природи. Велетенські гілки сосен, здатні вкрити від дощу цілу родину, ніби створені для того, щоб нагадувати нам про силу природи. Веселі ялинки, берези, мудрі дуби. Ліси дарують дім диким звірям, птахам. Навіть повітря у лісі — цілюще для людини.

Українські села. Це невеличкі відокремлені світи. Сільські хати можна розгля­дати довгий час, дивуючись тому, як живуть інші люди. Господині прикрашають, свої двори квітами, висаджують садки, господарі намагаються зробити будинок красивим. Я упевнений, що в селах мешкають добрі, порядні люди. У мене в селі живуть бабуся та дідусь, і від них я знаю, наскільки щирими можуть бути селяни. Вони підтримують одне одного в біді, товаришують родинами, діляться, радяться, разом зустрічають свята.

Гори — Карпати та Крим. Це гордість та велич України. На них хочеться під­німатися, аби підкорити височінь, подивитися на краєвид, помилуватися красою, опинитися серед зелені та каміння, дістатися до гірських річок та озер, тут можна навіть зустріти диких звірів. Я вже ходив у походи, але недалеко, у ліс. Коли тра­питься нагода, ми з родиною або друзями обов’язково сходимо в гори.

І, звичайно ж, море. Море для мене — одна з найдивніших таємниць плане­ти. Я захоплююся підводним життям та морськими істотами, вивчаю їх, мені по­добається розглядати їх на фотографіях. Сподіваюсь, колись я і сам зможу пірна­ти з аквалангом та фотографувати їх.

Коли людина дивиться на красу природи, в її серці настають мир та спокій. Рідна природа насичує душу людини силою, як дощ насичує землю після спеки. Саме тому люди так люблять проводити час на природі — це надає їм енергії та здоров’я. І саме тому мені боляче дивитися на те, як ті самі люди бруднять та смі­тять на природі. Коли я розповідаю про українську природу, то не можу не сказа­ти про те, як мені часом буває соромно за деяких людей. Я розумію, що ці люди просто погано виховані, але я все одно їх засуджую.