«Україно, судьба моя, дивна, єдина!». У кожного поета біографія є одним із найсильніших джерел його творчості. Так і у Платона Воронька. Людина героїчної долі, великої душі і оптимізму, він завжди був у вирі життя.

У своїх віршах поет часто звертається до теми Батьків­щини, рідної землі. Ліричний герой його поезій висловлює думи й почуття самого поета, коли говорить:

Усі мої сили, наснагу високу,

Й життя я віддам до останнього кроку,

Аби ти щаслива була, Україно,

Судьба моя дивна,

Єдина!

Минали роки, але війна, як і раніше, хвилювала враз­ливу душу поета. Він знову й знову звертається до тих незабутніх днів. У його творчості дедалі настійніше звучить тема пам’яті:

Тихий шум

Мені навіяв безліч дум

Про давні роки незабутні…

Саме у вірші «Люблю я ліс» Платон Воронько згадує, що цей «дрімотний ліс» приніс захист і спочинок партиза­нам, що кожен кущик, кожна береза чи вільха бачили ве­ликі подвиги наших солдатів. А з цих рядків, цілком за­кономірно, народжується мотив зв’язку часів – воєнних і мирних, мотив спадкоємності поколінь.

Оці незаймані ліси,

Красу новій землі нестимуть

У вік найвищої краси,

У вік без воєн.

У вірші «Пахне хліб» поет звертається до теми нелегкої хліборобської праці, до невмирущого образу хліба, що сим­волізує мир у домі, мир у країні, мир на планеті Земля.

Чим пахне хліб? Він пахне «щастям неповторних діб, тобто радістю мирного життя і натхненної праці.

У вірші «Школа батьків» Платон Воронько із словами подяки звертається до своїх рідних – батька й матері, які дали йому життя, навчили трудитися і любити пісні. В останніх рядках цієї поезії автор звертається до своїх друзів-однополчан з порадою виховувати в дітей і онуків любов до праці, до народної пісні, любов до отчого краю.

Виховуйте в кожного серце крилате,

Бо їм наше завтра нести.

Поезія Платона Воронька дуже лірична і щира. Вона, наче мати, надихає нас на добрі вчинки, готує до натхнен­ної праці задля своєї Батьківщини, вчить любити матін- ку-Україну так, як він любив її сам.