Немає у світі нічого кращого за рідний край. Край, де родився, живеш. Де поряд з тобою живуть батькидрузі, прості люди. Це залишається на все життя, Батьківщина, ти завжди в серці!

Україна моєї мрії, яких тільки випробувань не то на твою долю, хто тільки не зазіхав на твоє багатство, красу, родючі землі, працелюбний народ! Ніхто не зміг устояти перед твоїми чарами, усі їй на коліна. Не любити тебе, Україно, не піклуватися про тебе — гріх, бо ти наша мати! Любов до не згасне ніколи. Не згасять її ні скрута, ні безлад навпаки — зміцнять. І я впевнений, що саме ця любов буде переможною, що буря стихне і Україна відродиться, стане зразком для всього світу. Майбутнє кожної країни — це діти. їхнє безпечне я, здоров’я, щастя, добробут — задача, яка стосуєтся всіх. Нині дитяче життя трагічне. У силу соціальних та економічних проблем діти стають сиротами, гинуть від голоду і хвороб. Тяжке, безпритульне життя тягне за собою злочинність і ненависть.

А яка страшна зараз старість. Люди, віддавши всі ї сили та здоров’я для добробуту держави, забуті , кинуті напризволяще.

Моральні цінності втратили свою вагу. Нині все на купити за гроші, вони мають більше значення, людяність, чемність, культура, доброта. Гроші за-днюють природу й душу, знищують і руйнують усе

Проблеми України, немов сніговий ком, що котится з вершини гори і невпинно зростає. Але я знаю, він зупиниться і зупиниться назавжди. Тоді зник-ненависть, несправедливість, жорстокість і безсердечність. Запанує щастя і добробут під блакитним, марним небом, серед безкрайнього золотого поля, аїнці забудуть про голод, бідність, зможуть вільно, незалежно розвиватися, плекати культуру й мистецтво. Відродиться Україна, скине з себе тяжкі пута. Засяє вона серед інших держав своєю бездоганністю і величчю. І тоді збудуться мої мрії і бажання, я стану ідйщасливішою людиною у світі, бо:

Для нас вона в світі єдина, одна

в просторів солодкому чарі…

Вона у зірках, і у вербах вона,

і в кожному серця ударі…

Юначе! Хай буде для неї твій сміх,

І сльози, і все до загину…

Не можна любити народів других,

коли ти не любиш Вкраїну!..