Україна моєї мрії. Немає у світі нічого кращого за рідний край. Край, де на­родився, живеш. Де поряд з тобою живуть батьки, друзі, прості люди. Це залишається на все життя. Батьківщина, ти завж­ди в серці!

Моя рідна Україна, яких тільки випробувань не випало на твою долю, хто тільки не зазіхав на твоє багатство, красу, родючі землі, працелюбний народ. Але ніхто не зміг устояти перед твоїми чарами, усі ставали на коліна. Не любити тебе, Україно, не піклуватися про тебе — гріх, бо ти наша мати! Любов до тебе не згасне ніколи. Не згасять її ні скрута, ні безлад, навпаки — зміцнять. І я впевнений, що саме ця любов буде переможною, що буря стихне і Україна відродиться, ста­не зразком для всього світу.

Майбутнє кожної країни — це діти, їхнє безпечне життя, здоров’я, щастя, добробут — задача, яка стосується всіх. Нині дитяче життя трагічне. У силу соціальних та економічних про­блем діти стають сиротами, гинуть від голоду і хвороб , Тяжке, безпритульне життя тягне за собою злочинність і ненависть,

А яка страшна зараз старість. Люди, віддавши всі свої сили та здоров’я для добробуту держави, забуті нею, кинуті напризволяще.

Моральні цінності втратили свою вагу. Нині все можна купити за гроші, вони мають більше значення, ніж людяність, чемність, культура, доброта. Гроші забруднюють природу й душу, знищують і руйнують усе живе.

Проблеми України, немов сніговий ком, що котиться з вер­шини гори і невпинно зростає. Але я знаю, що він зупиниться і зупиниться назавжди. Тоді зникнуть ненависть, несправед­ливість, жорстокість і безсердечність. Запанує щастя і добробут під блакитним, безхмарним небом, серед безкрайнього золото­го поля. Українці забудуть про голод, бідність, зможуть вільно, незалежно розвиватися, плекати культуру й мистецтво. Відро­диться Україна, скине з себе тяжкі пута. Засяє вона серед інших держав своєю бездоганністю і величчю. І тоді збудуться мої мрії і бажання, я стану найщасливішою людиною у світі, бо:

Для нас вона в світі єдина, одна в просторів солодкому чарі…

Вона у зірках, і у вербах вона, і в кожному серця ударі…

Юначе! Хай буде для неї твій сміх,

І сльози, і все до загину…

Не можна любити народів других, коли ти не любиш Вкраїну!..