У друга вода солодша від вражого меду. Що таке дружба? Погодьтеся, на це питання неможливо відповісти відразу й однозначно.

Це щось таке, що не піддається логіці, чого не можна осмислити, що тільки відчувається. Тварини живуть інстинктами, а людям дано природою відчувати не тільки первісні, але й більш розвинені почуття. Одним із них є дружба. Словник визначає її так: дружба — це безкорисливі особисті взаємовідносини між людьми, що базуються на довірі, щирості, взаємних симпатіях, спільних інтересах та захопленнях; обов’язковими ознаками дружби є довіра та терпіння. Тож дружба є одним із найцінніших людських надбань.

Дружні відчуття до якоїсь людини виникають, коли спілкування з нею приносить тобі задоволення. Друга приємно бачити й чути, а коли зустріч із ним протягом довгого часу не можлива, відчуваєш прикрість і навіть сум. Справжній друг стає майже родичем, його переживання й лиха стають твоїми власними. Недарма Арістотель говорив, що друг — це одна душа, що живе у двох тілах. Людині, котра одного разу відчула, зрозуміла, що таке дружба, уже неможливо уявити своє життя без друзів. Вони — дуже цінний дар у житті кожного.

Ті, хто має друзів, звикають до їхньої підтримки, потребують її. Та звичайно ж, скільки людей, стільки й думок, тому навіть друг може не підтримати нашої думки щодо якогось питання. Але дружня критика ніколи не буває болючою, навпаки, вона дозволяє глянути на щось іншими очима, іноді навіть більш розумно підійти до розв’язання проблеми. Той, хто не поважає думки друга, вважаючи тільки свою правильною, рано чи пізно залишається сам-один. Розумній людині належить прислухатися до порад друзів, навіть якщо вони здаються гіршими від порад інших людей. Справжній друг знає тебе, як себе самого, його думка напевне буде одним із кращих варіантів дій за певної ситуації, оскільки він може поставити себе на твоє місце, подумати про твої бажання.

Саме ця здатність — поставити себе на місце друга — стає запорукою тривалої дружби. Кажуть, що справжня дружба не минає ніколи, і це, напевне, правда. Якщо людина відчула справжні дружні почуття до іншого, це залишиться між ними двома назавжди, незважаючи на відстань та життєві зміни.