Твори добро по всій землі! Кожна людина колись замислювалась, що таке добро.Цим словом люди, як правило, називають усі добрі вчинки, які чинять протягом життя, — вчинки, котрі здійснюються на користь інших, котрі не суперечать законам моралі, є щирими та часто спричинюються співчуттям до інших людей.

Із самого раннього дитинства батьки намагаються привчати своїх дітей бути добрими: вітати людей, ділитись іграшкою, не лізти в бійку, допомагати меншим і слабшим. Добро в людському світі протиставляється злу, і, мені здається, робляча добрі вчинки, усі ми докладаємо руки до того, щоб у світі стало менше зла.

Кажуть, що добро та зло завжди перебувають у рівновазі. Сьогодні у світі відбувається багато поганих речей: люди незаслужено ображають одне одного, воюють одне з одним, убивають своїх братів. Та незважаючи на це, продовжує жити й добро, хоч воно чомусь завжди не так привертає увагу. Досі є люди, котрі безкорисливо допомагають тим, хто потребує, котрі співчувають горю іншого та намагаються підтримати його в скрутну хвилину хоч словом, котрі із повагою ставляться до інших, незважаючи на їхнє соціальне чи матеріальне становище. Насправді добрі люди, що здійснюють гарні вчинки, ніколи не привертають до себе уваги, бо все, що вони роблять, іде від ‘їхнього відкритого, щирого серця. Ті, хто отримує допомогу від таких людей, потім з вдячністю згадують їх протягом усього життя, та найвищою подякою є те, що й вони починають допомагати іншим. Гарні вчинки створюють гарну славу для людей, є запорукою поваги й шанобливого ставлення. Іноді по-справжньому добра людина стає відомою на весь світ: наприклад, і досі, коли минуло вже багато років після її смерті, людство згадує матір Терезу — черницю, котра все своє життя присвятила допомозі бідним та хворим людям.

Хтось із великих сказав, що добро — це не наука, це дія. Справді, тільки завдяки нашим вчинкам інші люди вирішують, чи є ми добрими. Добро завжди повертається добром: привітаєшся вранці із сусідом — і він відповість тобі, допоможеш однокласникові із завданням — і колись зможеш розраховувати на його допомогу. Це так званий «принцип відлуння», дію якого помітив народ століття тому. А ще я згадую прислів’я «Як ти до людей, так і люди до тебе». Тож давайте робити добро — щире, відкрите, щоб із кожним нашим вчинком світ ставав хоч трішечки кращим.