Творення світу в українських міфах і легендах для наших пращурів було найбільшою таємницею. За однією з легенд, у повітрі розірвалася величезна куля. З її округлих шматків утворилися Земля, Сонце і Місяць. Земля зачепилася за хвоста величезної риби і тримається на ній. Якщо поведе риба вусом або пером, трапляється на Землі землетрус.

За іншими легендами, Земля уявлялася давнім людям округлою та плескатою, як хліб, що пливе у безкрайньому морі. Зверху наша планета прикрита небесним дахом.

Обертання Землі в легендах пояснювалося тим, що вона напнута на веретено.

Цікавими є найдавніші народні здогадки. Одна свідчить про те, що світ круглий, як яблуко. Інша порівнює Землю з жовтком у яйці.

Про творення світу нашим пращурам нагадували різні земні явища. Павук, який мирно відпочивав на своїй павутині, вважався символом центру світу, його засновником. Він із нічого заснував своє плетиво. Так невідомо з чого засновано наш світ.

З приходом християнства світ став Божим творенням. Однак давні міфи та легенди не втратили своєї привабливості. Створені людьми, вони передалися від покоління до покоління. І сьогодні ми маємо можливість дізнатися, яким уявляли творення світу наші пращури.