Треба багато вчитися, щоб знати хоча б трішечки

План

1. Знання — це сила!

2. Вивчити все неможливо.

3. Навчаємося ми все життя.

4. «Я знаю, що я нічого не знаю…»

5. Час освіченої людини.

Треба багато вчитися, щоб знати хоча б трішечки. Знання — це сила! Люди це усвідомили ще з давніх-давен. Саме завдяки розуму людина розвивається та вдосконалює своє життя і навколишній світ. Та що було б, якби ми не користувалися вже накопиченими знаннями? Відповідь дуже проста: кожен би заново майстрував свій велосипед. Тому дуже добре, що ми ділимося накопиченими знаннями. Але, як стверджують вчені, людство вже існує декілька мільйонів років. Можливо, не всі ці роки знання накопичувалися, але знань накопичилось вже дуже багато. Про це може свідчити навіть кількість галузей науки та кількість наукової літератури. Для однієї людини цих знань занадто багато. І вивчити все за своє коротке життя неможливо.

На навчання в школі та наші сучасники витрачають більш ніж п’яту частину свого життя. А хіба знань, з якими люди виходять, досить для самостійного життя? Коли вони приходять на роботу, їм часто кажуть: «Забудьте все, чого вас навчили». І вони знову починають вчитися. Таким чином, можна дійти висновку: люди все життя вчаться. Та хіба вона знає достатньо наприкінці життя? Навіть славетний філософ Аристотель, якого вважали одним із наймудріших мужі свого часу, вже у досить зрілому віці казав: «Я знаю, що я нічого не знаю, проте інші навіть цього не знають».

Все навколо змінюється. І час летить дуже швидко. Треба завжди стежити за прогресом. Бо за час створення чогось принципово нового, воно вже встигає застаріти і стати минулим днем. Тому треба вчитися, вчитися та ще раз вчитися і ніколи не припиняти навчання, щоб хоч трішки встигати за часом і бути освіченою та інтелектуально розвиненою людиною.