Шкільна драма була поширеною на Україні в барокову добу XVII—XVIII століття. Трагікомедія Феофана Прокоповича «Володимир» як зразок шкільної драми.Писали ці твори викладачі риторики Києво-Могилянської академії. У шкільній драмі розігрувались сюжети, як правило, релігійного характеру. Так, драма Феофана Прокоповича присвячена засновнику християнства на Русі Володимиру Великому. Шкільна драма мала мати кілька типів, залежно від тематики: великодні, різдвяні, драми про святих православної церкви та історичні драми. До останнього типу драми належить п’єса «Володимир». ,

За жанровою формою у творі наявні елементи трагедії й комедії. Трагедійним є образ головного героя, котрий через внутрішні протиріччя, вагання вирішує хрестити Київ. Комедійним є сатиричне зображення жерців Жеривола, Куроїда та Піяра.

Як і в кожній шкільній драмі в творі був хор, ми бачимо це в епізоді драми. Панегірик співають Андрій-апостол з янголами. Розповідається про подальшу долю Києва:
Трагікомедія Феофана Прокоповича «Володимир» як зразок шкільної драми
кільна драма була поширеною на Україні в барокову добу XVII—XVIII століття. Писали ці твори викладачі риторики Києво-Мо-
кпас
«Був у тьмі ти раніше, хоча перед миром

Світлим ділом преславний, але ще кумирам

Темним ти покорявся, був чорний в безвір’ї.

Отож світлом себе ти осяй невечірнім!»

За структурою драма «Володимир» складається з прологу, основної частини та епілогу. Наприклад, у пролозі розповідається про занепокоєння жерців Жеривола, Куроїда та Піяра з приводу того, що Володимир збирається хрестити Київську Русь. Основна частина твору присвячена головному герою. Володимир вислуховує і рецького філософа, синів Бориса й Гліба, перш ніж прийняти ос-іаточне рішення.

Слід ще зазначити, що шкільна драма доби бароко мала важ-ииве значення для подальшого розвитку української драматургії (XIX століття), її вплив був величезний і в Росії.