СВІТ ОЧИМА ГУСЕНЯТКА. Людей завжди цікавило, яким бачать світ тварини. Бо ми існує­мо разом, природа і технічний прогрес іноді конфліктують. Так у своєму оповіданні Микола Вінграновський спробував зобразити світ очима гусенятка. Твір має назву «Гусенятко».

Головний герой оповідання — маленьке гусенятко, яке народи­лося пізно восени. Родині гусей довелося пройти через багато випро­бувань: мисливці, хижа ондатра, ГЕС, літаки. Гусенятко опинилося в руках сталеварів, але «сірий тато» його і тут знайшов. Бо він відпо­відав за життя свого сина. Ця пташина родина нагадує людську, бо тут батьки піклуються про своїх дітей і хвилюються один за одного. Тільки від людей очікують вони лише небезпеку. Треба нам замис­литися над цим питанням.

На мою думку, М. Вінграновський своїм твором привертає увагу людей до проблеми захисту тварин. Оповідання нікого не залишає байдужим. Особисто я по-іншому поглянув на птахів, ніколи не змо­
жу їх якось образити. Бо перед очима стоїть образ маленького наля­каного гусенятка. Люди й тварини повинні жити в гармонії!