Сила духу людини. Якось я бачила телепередачу про дивовижну людину, яка може бути людям прикладом сили волі Та любові до життя. На жаль, я не запам’ятала прізвища, але ім’я чоловіка збереглося в моїй . пам’яті. Олександр. Родом він із Західної України, з містечка неподалік від Івана- Франківська. І більше я нічого не запам’ятала.

Олександр — інвалід, прикутий до візка. Ще років 20 тому, коли йому було лише 18, під час аварії йому паралізувало ноги. Це сталося через травму хребта і це, звичайно ж, найжахливіший його спогад. Але, як він сам розповідав, від при­роди він був Дуже впертим. Тому вирішив на зло лікарям підвестися та знову по­чати ходити. Тоді чоловік почав важко тренуватися на тренажерах. Але проходи­ли роки, а ноги так і не почали його слухатись. Років за п’ять він втратив надію ходити самостійно, але не втратив надії вести нормальне повноцінне життя. Тому Олександр продовжував тренуватися щодня. Він так захопився тренуваннями, що став набагато сильнішим за самого себе в молодості, набрав видатної фізичної форми. Він і зараз може віджатися від підлоги або підтягнутися на турніку понад 100 разів.

Ще за кілька років він потрапив до Паралімпійської збірної України і раз за разом привозив звідти золоті та срібні медалі. Серед його перемог є й сходження на Говерлу у складі групи друзів-альпіністів, і стрибок із парашутом. За це його навіть внесли до Книги рекордів Гіннеса.

Зараз Олександр вже покинув збірну і займається соціально корисною спра­вою. Він розробив свою власну систему тренувань та викладає її людям з обмеже­ними можливостями. Заняття мають реабілітаційний характер. Це особливо важ­ливо для людей, які потрапили в стан інвалідності нещодавно, оскільки такі люди перебувають у глибокому горі, вони відчувають себе зламаними і вважають, що їхнє життя закінчилося. Чоловік розповідав в інтерв’ю, що одна річ, коли до таких людей звертається нормальна людина на двох ногах, і зовсім інша — коли каже щось Він, із візка. Люди прислухаються до його порад, багато хто знаходить у собі жагу до життя і починає працювати над собою, щоб змінити свій стан на краще.

Я розумію, наскільки видатною є ця людина. Якби травма та горе зламали його, життя Олександра могло б бути дуже важким. Чого можна очікувати від життя, опинившись у візку у 18-річному віці? І кількість можливих професій стає обмеженою, і треба постійно просити когось про допомогу, і всі навколо тебе жа-

иіють… Але він зміг подолати себе, знайти сили не тільки на самого себе — його сил вистачило на те, аби допомагати іншим, надихати вести насправді повне, ба­гате, яскраве життя.