Шукай правди у старих, а сили в молодих. Завжди кажуть, що кожна річ має свої позитивні якості. Можна сказати те саме й про пори розвитку кожної людини: дитинство, молодість, зрілість і старість.

Напевне, найкраща з цих пір — дитинство. Це час мрій і казок, коли в кожному предметі можна побачити щось чарівне, коли людина вірить у те, що тварини й рослини розмовляють своїми мовами, що ляльки та іграшки вночі оживають. Кажуть, що в цей час людина найбільш чиста, не обтяжена матеріальними інтересами. У підлітковому віці починається ніби перелаштування, підготовка людини до дорослого стану. Починають визначатися життєві орієнтири, шляхи їх досягнення, а реалізуються вони в молодості.

Молодість і зрілість — час фізичного розквіту людини. О цій порі людина здатна на різні вчинки, дуже активна в пошуках свого місця в житті. Це час, коли постійно виникають бажання, вибираються з них найважливіші. Молода активна людина найчастіше може багато чого досягти. З цього приводу чи не найкраще згадати Александра Македонського. Ставши царем Македонії у двадцять років, він за дуже короткий час набув слави великого полководця, завоював величезні території, створивши найбільшу на той момент державу у світі.

Однак дуже часто в цей час людина вчиняє нерозумно, імпульсивно. Тоді старші кажуть про неї «молодий і нерозумний». Честолюбство, надмірні бажання штовхають молоду людину на необдумані вчинки, котрі найчастіше мають сумні наслідки. Наприклад, князь Ігор, не обдумавши як слід свій похід проти половців, зазнав поразки.

Завжди кажуть, що зрілість, а потім і старість — це пора, коли людина набуває мудрості. Життєвий досвід допомагає робити висновки з якихось подій, які вже трапилися в житті, й уникати нових помилок. Так само в цей час людина може стати гарним порадником для молоді. Уже згаданий Александр Македонський мав за вчителя самого Арістотеля. Той дав йому класичну освіту, а пізніше часто виступав порадником. І сьогодні найчастіше ми йдемо за порадою до старших, бо вони бачили життя, знають, на що воно може повернути — на добре чи на зле.