Що таке талант? У школі ми вивчаємо багато нового та корисного, але найбільше мені подо­бається дізнаватися про справжнє життя відомих людей. Про це час від часу нам розповідають на уроках всесвітньої та української історії, літератури, навіть гео­графії, фізики та біології, коли згадуються долі людей, що зробили важливі від­криття та світові знахідки.

Наразі мене дуже цікавить призначення людини в житті. Якщо правда те, що я чую звідусіль, у кожного є талант, який треба лише знайти, виявити, а потім роз­вивати. У декого талант виявляється в науковій сфері, в інших — у творчій. Є та- кож люди, які мають талант до спілкування, до гумору, навіть до приготування їжі. Але як знайти той талант і розвинути його? Серед моїх однокласників та зна­йомих я поки що не знаю жодної стовідсотково талановитої людини. Тобто, якщо таланти і є, жоден із моїх друзів ще їх не виявив. Тож виходить, знайти його не так уже й просто. Звичайно, я можу уявити, що згодом дехто з моїх однокласників відкриє ліки від усіх захворювань, винайде «вічний двигун» або намалює якийсь шедевр, але чи зможе стати талановитим кожен із нас?

Тому виходить, що частина людей так і не знаходять свого таланту, живуть без натхнення, якось буденно. Але такі люди можуть виявити себе в чомусь іншому (наприклад, у сім’ї, коханні або в якомусь хобі). А як же робота? Це дуже мене хвилює, адже я також можу стати одним із таких людей. А мені хотілося б при­святити все життя корисній та приємній справі, у якій би розкрився мій талант. Така справа завжди б у мене виходила добре, а я б отримував від неї задоволення.

Тому я дедалі більше замислююся над цими складними питаннями. Що таке талант? Як знайти свій талант? Як його розвинути? Особливо це важливо для лю­дей, чиї таланти не впадають в очі.

Тому я знову й знову перечитую історії життя відомих людей, уявляючи собі їхній шлях до свого призначення. Я уявляю, якими вони були в дитинстві, які мали риси характеру. Наскільки ж треба бути захопленим своєю справою, щоб досягти значних успіхів! Щоб відкрити Америку або винайти пеніцилін, створи­ти видатну музику або написати захоплюючу книгу! Зробити таке, щоб тебе зна­ли всі люди і були вдячні тобі за якісь твої добрі справи. Я гадаю, що немає нічо­го гіршого за сіреньке невиразне жйття, і сподіваюся, шо зможу знайти відповіді на всі свої запитання, а в дорослому житті — зробити щось видатне та важливе.