Щире серце – добрі справи. Я хочу розповісти про дивовижну людину, яка надала мені приклад небайду- жості та показала, як прості люди можуть робити добрі справи своїми руками. Це іноземець на ім’я Мішель, з яким познайомився мій батько на якійсь конферен­ції із тваринництва. Мішель родом з Австрії, йому приблизно ЗО років і він до­бре знає українську мову, хоча його й важко розуміти через виразний акцент. Ось його історія.

Бабуся Мішеля родом з України, і хоч вона майже все своє життя прожила в Австрії, все одно змогла передати онукові свою любов до України та української мови. Він вивчив мову тому, що йому дуже подобалося, як вона звучить. Кілька років тому Мішель вирішив обрати місце, де йому хотілося б жити все своє жит­тя й зустріти старість. А оскільки він еколог за освітою, то поставив собі за мету обрати ше й екологічно чисте місце. Так, після довгого вивчення екологічної си­туації на планеті йому сподобалися наші Карпати. Він навіть вважав, що це одне з найчистіших місць на планеті. Він купив там кілька гектарів землі і почав бу­дівництво будинку.

За якийсь час Мішель дізнався, що в Карпатських горах існує кілька видів-тва­рин та птахів, які перебувають на межі вимирання. Особливу його увагу привер- нули буйволи, які споконвіку водилися у Карпатах. їх на той час залишилося там лише 18 голів… Мішель вирішив, що місце, яке він обрав для себе, повинне мати більше буйволів. Він побудував невеличку ферму та почав розводити буйволів. Домовився він також із місцевими фермерами, що ті братимуть буйволів до себе в господарство за умови, що Мішель навчить їх використовувати молоко буйво­лиць у сироварінні. Фермери погодилися. Після цього Мішель, використовуючи якісь європейські гранти (це гроші, які надають європейські держави для різно­манітних добрих справ), возив українських фермерів до Швейцарії, де їх навча­ли варити найкращі сири з молока буйволиць. Сьогодні у Карпатах уже понад 80 голів буйволів, яких тримають на своїх фермах українці. Тепер тут також можна знайти кілька смачних сортів корисного та екологічно чистого буйволячого сиру.

Мій батько був дуже вражений цим вчинком іноземця. Він говорив що навіть нашим землякам було байдуже, що тварини вимирають, але іноземець міркує ін­шими поняттями — він дивиться вперед на багато років.

Батько довгий час листувався з паном Мішелем, тому що в них були якісь спільні справи. А потім Мішель приїхав до нас у гості на один день. Він виявився зовсім простою та веселою людиною, а вдягався, як підліток. Я не зміг порозмов­ляти з ним, тому що це було якось незручно, але перш ніж він поїхав, я попросив батька надіслати йому листа особисто від мене, де висловив свою подяку та захо­плення його добрими справами.