«Щедрівочка щедрувала…» Новорічні обрядодії. (Якщо традиційно в колядницьких гуртах брали участь лише ряджені хлопці, то щедрівкові дійства виконували дівчата. Увечері дівчата обходили односельців, щоб нащедрувати, привітати з Новим роком. Робили це під вікнами осель. Господарі обдаровували щедрувальниць гостинцями.)

Щедрівки — перлини народної пісенної творчості.

Новорічні пісні щедрувальниць. (Щедрівки, як і колядки та інші обрядові пісні, несуть у собі тисячолітню історію обрядів українського народу. В них — привітання господарям і побажання гараздів у новому році:

Щедрик, щедрик, щедрівочка, Прилетіла ластівочка, Стала собі щебетати, З Новим роком нас вітати.

Передноворічні вітання зазвичай супроводжуються водінням кози. За давніми віруваннями, коза в оселі — добра прикмета. З нею в родину приходять щастя і злагода, достаток і здоров’я.)

Посівальні пісні. (Вдосвіта, на Василя, хлопчики-підлітки традиційно оббігали родичів та сусідів. Вони засівали їхні домівки «житом, пшеницею й усякою пашницею»:

Сію, вію, посіваю, З Новим роком вас вітаю! Щоб було у вас в оборі, І в коморі, і надворі, В ложці, мисці, і колисці.)

значення новорічних обрядових пісень. (Колядки, щедрівки, інші обрядові 11 ієні прийшли до нас із сивої давнини і є складовою народної пісенної спадщини нашого народу.)