ЩАСТЯ ПОЧИНАЄТЬСЯ. Із чого починається щастя? Один скаже: «З грошей!» Інший зая­вить: «З того, щоб нічого в житті не робити, а все мати». А хтось непевно знизає плечима… А все так просто: щастя починається з посмішки! І довести це нескладно.

Хіба не найщасливішою є жінка, яка вперше бере на руки свою дитину й бачить невинний усміх первістка? У цей момент усі земні радості для неї уособлені в рожевих щічках та мило розтягнутих губенятах немовляти. І ніхто не переконає таку жінку, що хтось у всьому світі переповнений більш високими почуттями, ніж вона зараз. Та й для самої дитини такий момент є щасливим, адже впер­ше бачить усміхнені очі найріднішої людини.

Можна також згадати хвилини-«дарунки» долі, коли нам по­сміхнулася людина, яка подобається. Ти йдеш собі вулицею, не чекаючи зустрічі, аж раптом назустріч — вона, і при цьому на її губах грає усмішка, призначена тільки тобі й нікому іншому. Соро­м’язлива, привітна, радісна —- байдуже, ти крокуєш далі з таким піднесенням у душі, наче в неї зазирнуло сонце й освітило її гаря­чим промінням. І думаєш: а може, та людина продовжила путь із таким самим відчуттям? Від цієї думки серце сповнюється ще більшим теплом…

У чому ж секрет усмішки? Справа в тому, що вона є свідченням симпатії, любові. Тобі посміхаються —- значить, люблять, турбу­ються про тебе. А може, просто симпатизують, хочуть підвищити твій настрій, для чого «цінною» є підбадьорлива усмішка. Людині може бути невесело, нудно, та й просто погано, однак варто їй поба­чити веселі «іскринки» в очах друга чи знайомого — і світ уже не здається таким похмурим, неприємності — такими нездоланними, бо настрій значно покращений.

Усміхатися радять усі автори книжок, присвячених мистецтву спілкування з людьми. Вони називають посмішку «могутнім прийо­мом», здатним ураз «обеззброїти» співбесідника. Під час знайом­ства, прийому на роботу, просто спілкування всміхніться — й удача на вашій стороні. Виходить, з нашої привітності починається не тільки щастя інших, а й наше власне! Це важливо пам’ятати й під час конфліктів.

Недавно був свідком ситуації в магазині, коли продавщиця різко й брутально розмовляла з усіма покупцями. І раптом, щиро всміхнув­шись, один із них лагідно сказав: «Дівчино, не сердьтеся. День же такий хороший!» Бачили б ви, як вона розгубилася! Ніби налетіла на невидиму стіну! А тоді взяла й теж непевно посміхнулася, і в усіх присутніх одразу покращився настрій.

Отакі дива творить звичайнісінька, здавалося б, посмішка. Не жаліймо ж її для людей, що оточують нас, даруймо її янайчастіше — і щастя прийде не тільки до них, а й до нас.