У кожного з нас, молодих, настає в житті час, коли ми починаємо усвідомлювати себе надією й майбутнім української нації. Тому дуже важливо вчасно визначити своє власне місце у сучасності, щоб бути максимально корисним суспільству. І це не гучні слова, бо, як писав ще Емпедокл, «Світ перебуває в постійному хитанні від ненависті до любові і від любові до ненависті. Бувають цілі епохи боротьби й ненависті. А так само, як пори року, на зміну їм приходить новий розквіт світлих часів».

Мені здається, що саме у таку напружену епоху перетворень, що ведуть до «світлих часів», живе зараз наше суспільство. І прискорити їх прихід можемо тільки ми самі, сповнивши свої душі високо-духовними прагненнями й вчинками, духовною культурою.

Роль Біблії в духовному житті українського народу. Здобутки духовної культури посідають провідне місце в традиціях мого народу, а джерелом духовності завжди була Біблія, зі сторінок якої лине до нас велике і мудре, осяяне любов’ю та життєвою силою слово Боже. Слово Біблії в усі часи давало і дає українцям духовну енергію для подолання усіх страхів, що породжують негаразди дійсності та темні думки, творчу наснагу. Крок за кроком ця книга відкриває перед людиною ще з її дитячих років істини буття, аби ця людина ставала мудрішою і досвідченішою.

Духовно багата людина є, перш за все, людиною мудрою: «Хіба відповідає мудрий пустим знанням, сповняє своє нутро східним вітром, сперечаючись недоречними словами, промовами, в яких нема користі?» (Іов. 15). У Святому письмі сказано, що людина, яка не визнає духовних цінностей, — ніщо. Саме тому український народ шанує їх понад усе: чесність, порядність, доброта, взаємодопомога, любов до рідної землі та співвітчизників, мир у родині та країні — усе це завжди було яскравими рисами національного характеру. Мені здається, що сформувати його таким допомогла саме Біблія, яка була й залишається щирим і мудрим учителем протягом багатьох віків. Вона навчила сприймати і бачити світ серцем, адже, за словами А. Екзюпері, добре бачить тільки серце, основного очам не видно. Тому, наповнюючи Божим словом серце, допомагаєш будувати світ.