ПРО ЖАР-ПТИЦЮ ТА ВОВКА. Було у царя три сини: два розумних, а третій — дурень. Якось вирішили вони поїхати світу подивитися. Обрали собі коней: старші брати узяли найкращих, а молодший — найгіршого. їдуть вони, аж ось бачать: три стовпи і від них три дороги — прямо, наліво й на­право. На однім стовпі написано: хто поїде тією дорогою, той сам буде ситий, а кінь його голодний. На другому — що сам буде голод­ний, а кінь ситий. На третьому — що коня його вовк з’їсть.

Молодший з братів вирішив їхати дорогою, на якій коня втра­тить. їде, а назустріч йому вовк — з’їв коня та сказав, що сам відве­зе юнака, куди той накаже.

А царевич наказав, щоб вовк віз його куди сам знає. Вовк відвіз дурня в ліс. А там була клітка із жар-птицею. І захотілося хлопцеві вкрасти птицю. Тож вовк йому розказав як. Лише за мотузку нака­зав не братися. Та дурень забув його наказ і зачепив мотузку. Одра­зу прибігли сторожі й наказали привести їм за жар-птицю напівзо- лотого-напівсрібного коня. І тут вовк прийшов на допомогу. Та знову дурень неуважно слухав його поради. За коня слід було здобути панну, яка живе в дубовому гаю. Коли приїхали до того місця, вовк порадив дурневі відправити служницю за водою, а самому брати панну й нести до нього. Потім вовк обернувся на панну і його віддали за коня. Далі перетворився на коня, його віддали за жар-птицю. А після цього вовк кожного разу утікав. Так вовк із царським сином здобули і панну, і коня, і жар-птицю. Повернувся молодший брат до старших із своєю здобиччю. Та вовк попередив, щоб царевич не розказував нічого, бо підступні брати вб’ють його.5 клас

А старші брати дійсно неподалік проїжджали. Вбили молодшо­го, коли той спав, а собі забрали його здобич. Тоді наказав вовк со­році принести води цілющої і життєдайної й оживив царевича. А ко­ли повернувся молодший син додому, то кинулися до нього і кінь, і жар-птиця, і панна!

Розказав молодший син батькові, як все було. Узяв панну за дружину, а братів простив. Вовкові ж зажарив цілого барана.