Притчі Ісуса Христа. Біблія — найвидатніша літературна пам’ятка, Книга книг, перекладена багатьма мовами світу. Це не твір художньої літератури, Біблія — це величне філософське вчення про світ, про людей, про одвічні моральні та духовні цінності нашого світу. Ісус Христос — Син Божий, один із головних героїв Біблії, хочі й не можна визначити головних або другорядних героїв цієї величної книги.

Усьому світові відомі притчі Ісуса Христа, що дивують нас своєю образністю та глибоким філософським змістом.

Найвідомішою є притча про сіяча. Про що ж ідеться у цій притчі? «Вийшов сіяч, щоб сіяти, і ті зерна, що він сіяв, одні впали край дороги, і пташки пови-дзьобували їх, другі впали на кам’янистий грунт, де посохли, інші впали в терен, і терен поглушив їх, а ті, що впали на добру землю, зродили». Ось такою, на перший погляд простою, є притча про сіяча, але вона має глибокий символічний підтекст і є надзвичайно повчальною. Зерна порівнюються з людьми, які слухають вчення Христове. Ті, які не розуміють почутого, подібні до зерен при дорозі: їх краде лукавий. Дехто сприймає сказане, але потім спокушається. Дехто приймає та розуміє все, але побутові щоденні клопоти, ніби терен, не дають зернам родити. А ті люди, які слухають слово і плід приносять, подібні до зерен, що впали у добру землю.

Мене глибоко вразила ця притча, і я довго міркував над її змістом. Нарешті я дійшов висновку, що вона й справді стосується нашого життя. Вона стосується не тільки тих, хто слухає про Царство Небесне, а й тих, хто просто чує у своєму житті якісь корисні добрі слова. Адже люди, на жаль, не завжди їх сприймають, уподібнюючись до зерен на кам’яному грунті або зернам у терені.

Із притч Ісуса Христа мені також дуже запам’яталася притча про невід. Ісус проповідував, що Царство Небесне подібне до невода, який закинули в море, витягли. А потім усе добре, що потрапило до невода, залишили, а непотріб відкинули геть.

Особисто мені дуже подобається те, що кожну притчу Ісуса Христа можна розглядати не тільки з точки зору християнського вчення, а й просто як надзвичайно повчальні слова для життя будь-кого з нас. І справді, якій кількості людей бракує вміння відкидати геть усе лихе в собі, залишаючи тільки добре!

Дуже цікавими є також притчі про скарб та про перлину.

Я з великим задоволенням читав притчі Ісуса Христа. На мою думку, кожна людина має прочитати Біблію, незалежно від її віри. Адже Біблія є не тільки книгою про християнське віровчення, а й справжньою скарбницею мудрості, духовною цінністю всіх поколінь та всіх народів.