ПОДОРОЖ, ПРО ЯКУ Я МРІЮ. На Землі існує багато райських куточків: золоті пляжі, лазурні моря, таємничі гірські масиви та смарагдові зарості екзотичних рос­лин. Там сонце вкриває шкіру бронзовою засмагою, місцеві жителі пригощають екзотичними стравами, а природа приваблює яскрави­ми барвами та незабутніми пахощами. Але на світі є лише одне місце, де, за стародавніми легендами, народилася богиня любові Афродіта. Це острів у Середземному морі з короткою та загадковою назвою — Кіпр.

Ще у ранньому дитинстві, почувши легенду про те, як чарівна богиня любові народилася з морської піни, я почала мріяти про подорож у це казкове місце. У тому, що воно найказковіше, я не сумнівалась ані хвилини. Я вирішила дізнатися якомога більше про цей острів. Те, про що я дізнавалася з книг та журналів, лише укріплювало мене в моєму бажанні.

Тим, хто побував на острові Кіпр, забути його неможливо! Як би не змінювалася мода на курорти, цей край завжди залишається першим серед подібних місць відпочинку. Причому відвідати острів любові мріють і закохані наречені, і молоді батьки з дітьми, і літні пари. Кіпр приваблює своїм мальовничим узбережжям, найчисті­шими у світі пляжами, а також великою кількістю історичних місць: від античних руїн до шедеврів християнської епохи.

Кіпр приваблює усіх прихильників давнини та античності. Знай­деться небагато людей, які не хотіли б поринути якомога глибше у таємниці давніх світів, дізнатися більше про життя предків, почу­ти нові легенди про могутніх богів та безстрашних героїв, на власні очі побачити давні пам’ятки.

Чи знайдеться ще на землі місце, де можна повністю зануритися у цю таємничу атмосферу, відчути себе справжнім учасником загад­кових подій?! Елліни, візантійці, хрестоносці й турки залишили на острові яскраві відбитки своїх культур: напівзруйновані храми та ам- фітеатри, мечеті та монастирі, замки та собори. Кажуть, тут навіть повітря якесь особливе: терпке, як молоде вино; солодке, немов квіти орхідеї; трохи гіркувате, як аромат полину.

Усім відомі розповіді про Ноя. За легендами, саме онук Ноя, Кітіон, заснував одне з найвідоміших та найкрасивіших міст Кіп­ру — Ларнаку. А через кілька століть після цього саме тут пере­ховувався святий Лазар — тепер тут знаходиться саркофаг з його мощами. Але місто відоме не лише своєю історією, його узбережжя манить чарівними барвами. Варто побувати на Солоному озері, яке місцеві жителі звуть «рожевим»! Кажуть, у давнину тут був квіту­чий виноградник, але коли воскреслий Лазар попросив у хазяїна скуш­тувати цих чудових ягід, той відмовив йому і прогнав старця. За це Лазар покарав багатія і перетворив сад на солоне водоймище. Про чарівні ягоди нагадують граціозні рожеві фламінго, які чинно хо­дять узбережжям озера.

Багатьох туристів приваблює тихе, мальовниче містечко Пафос. Затишна гавань, яхти, які неспішно погойдуються на теплих хви­лях, привітні бари та кафе, у яких можна спробувати чудові на вигляд та смак страви. Особливо цінуються тут рибні страви, які готують справжні майстри кулінарної справи, а також сир «халло- умі», який виготовляють лише у цих місцях.

Пафос у V ст. до н. е. став першою столицею Кіпру. Як і весь острів, місто цікаве своєю історичною спадщиною: тут знаходиться відома Гробниця Королів, у якій на сьогоднішній день археологи знайшли 18 поховань. Також тут майже у незмінному стані зали­шився будинок легендарного Тезея. Домівки Діоніса та Айона відкри­ють таємниці загадкових античних жінок: кровожерної Сцилли та чарівної Леди.

Туристи, яких не дуже приваблює стародавня історія, можуть просто насолоджуватися чистими пляжами, прозорою і теплою во­дою, комфортабельними готелями міста. Якщо хтось насмілиться зануритися у морські глибини, то у загадковому світі коралів, ди­вовижних риб і молюсків зможе відшукати залишки багатьох зато- нулих кораблів. І, хто знає, може відшукає скарби давніх море­плавців!

Неподалік від берега, посеред лазурного моря височить кам’яна скеля Петра-ту-Роміу. Саме тут з морської піни на землю вийшла богиня Афродіта, і тепер сюди на світанку приходять жінки, щоб викупатися у цілющій воді та набути краси й молодості. Найбільше тут полюбляють бувати закохані: місце народження богині любові зміцнює та освіжає почуття, дарує щастя й гармонію у коханні.

Кіпр, як і будь-який туристичний центр, попри всі історичні пам’ятки та загадкові руїни, не залишається незмінним. Він постій­но пристосовується до потреб туристів, пропонуючи їм комфорт і затишок, море розваг і вражень. Тут можна вирушити на цікаві екскурсії у відкрите море, побачити морську красу, занурившись з аквалангом у найбільші глибини (звісно, у супроводі інструктора), відвідати аквапарк і наповнитися незабутніми емоціями. Аквапарк в Айя-Напа — справжня міфологічна країна. Тут є «Басейн Посейдо­на» зі штучними хвилями та штормом, «Падіння Ікара», «Подвиг Геракла», атракціони, які сподобаються тим, хто не боїться справж­нього ризику. Тут можна і стрибнути з тарзанки, і покататися на дошці, розсікаючи хвилі; дуже часто влаштовуються змагання з ак­тивних ігор та різноманітних видів спорту, за які можна отримати винагороду або справжній «сертифікат сміливості».

Поки що все це мені відомо лише з розповідей, журнальних статей та телепередач. Кіпр і досі залишається моєю «рожевою мрією». Але недарма кажуть: «Наявність чіткої мрії — це крок на шляху до її здійснення». Коли виросту і зможу планувати свій відпочинок, я обо­в’язково знайду можливість відвідати цей рай історії, краси та кохан­ня, щоб побачити все на власні очі.