Побут і традиції епохи середньовіччя

1. Англія епохи середньовіччя. (Простий люд був доведений до розпачу гнітом феодального магнатства. Знедолені збиралися у великі ватаги та хазяйнували в лісах і на пустищах. Магнатство грабувало теж.)

2. Причини скрутного становища і наростання тривоги в народі. (Короля Річарда не було в країні: він потрапив у полон до підступного й жорстокого герцога Австрійського. Відібрати трон у законного спадкоємця прагнув брат ув’язненого Річарда Джон. Боротьба за трон негативно відбилася на житті і бідних, і багатих.)

3. Зображення соціального становища за допомогою опису зовнішності англосаксів. (Одяг простолюдинів відрізнявся від одягу шляхетних. Седрик Сакс — шляхетна людина. Комір і рукава його зеленого каптана мали облямівку з сірого хутра; на зап’ястках — золоті обручки… Одяг бідного люду був якнайпростішим, пошитим з вичиненої шкіри якоїсь тварини — хутром назовні, але те хутро вже було витерте. Син Беовульфа, природжений раб Седрика з Ротер-вуда, свинопас, був бідною людиною.)

4. Побут Седрика Сакса. (Хоча він і був шляхетною людиною, вся обстановка будинку відзначалася суворою простотою саксонських часів.)

5. Чим приваблював зовнішній вигляд Ровени. (Небога Седрика привертала увагу своєю природною красою і шляхетністю походження — і одяг, і манери — все тішило око.)

6. Головна розвага і бідних, і багатих — лицарські турніри. (На турнірах були відведені місця для знаті. З першого погляду можна було відрізнити, де серед глядачів турніру знатна людина, а де — бідна. Переможці одержували багаті подарунки. Хоча двобої часто закінчувалися смертю одного з лицарів, та вони суворо дотримувалися турнірних правил.)

7 Чи могла влада короля надовго примирити бідних і багатих. (І бідні, і багаті змушені були боротися за існування. Багатий міг швидко розоритися, і, навпаки, бідний міг знайти матеріальний статок, найчастіше розбоєм.)