Пізнай себе! У кожної людини рано чи пізно настає такий момент у житті, коли вона повинна спитати себе про те, ким є, чого хоче від життя, якими шляхами повинна йти до своєї мети. Звичайно, на питання «Хто я?» не відповісти так просто, кількома реченнями. Навіть найдавніші мудреці й філософи, ставлячи його собі, не могли відразу знайти задовільної відповіді, однак розуміли, іцо саме воно — найважливіше в житті. Протягом життя окремої людини відповідь на це питання буде постійно змінюватись, адже кожен із нас змінюється щохвилини й завтра вже не є таким самим, як учора. Та попри складність, відповідь на питання про те, ким є людина, що вона собою являє, допомагає їй у багатьох ситуаціях.

Найважливішою вона стає, коли ми говоримо про своє здоров’я. Людина, котра вміє дбати про інших, насамперед повинна дбати про себе. Прислухаючись до змін свого фізичного стану, ставлячись відповідально до свого здоров’я, ми подовжуємо своє життя, подовжуємо спілкування з близькими нас людьми, своє задоволення від спілкування з ними. Відповідальна людина, як кажуть, відповідальна в усьому, тому просто зобов’язана звернутися до лікаря, відчувши найменші зміни у своєму самопочутті. Добре знаючи своє тіло, ми самі можемо попередити серйозні хвороби, доклавши до цього не таких уже й великих зусиль.

Звичайно, порозумітися зі своїм тілом для багатьох набагато легше, ніж пізнати свою душу, свій розум. Та й це — життєво необхідна річ. Людина, котра не знає, чого хоче від життя, не розуміє, куди їй прямувати для досягнення своєї мети, не відчуває, котре з її бажань є найважливішим, найвизначнішим для долі, — не зовсім, мабуть, і людина. Природа не дарма наділила нас інтелектом, подарувала душу, щоб життям людини керували не тільки інстинкти. Сильні духом, упевнені у своїх ідеях і бажаннях люди своїми діями забезпечують прогрес усього людства, тому кожен із нас повинен чітко визначати свої орієнтири, а потім упевнено прямувати до них.