Особливості жанру «Різдвяної пісні у прозі» Ч. Дінненса. Чарльз Діккенс — напрочуд цікава й незвичайна особистість. Він пізнав життя в усіх його проявах, пройшовши нелегкий шлях від бідного репортера до успішно го письменника. Упродовж свого творчого життя дуже багато подорожував, при чому не тільки рідною Англією. Йому пощастило побувати в інших країнах Європи і навіть у Сполучених Штатах Америки. Варто сказати, що під час подорожей Діккенс мав можливість краще пізнати світ, побачити людей, дізнатися щось нове про них, розгледіти їхні риси характеру, звички. Саме оці подорожі й надихнули письменника на створення прекрасної повісті, що має назву «Різдвяна пісня у прозі».

Цей твір має цілу низку особливостей. По-перше, із створенням повісті «Різдвяна пісня у прозі» у світовій літературі започатковується новий жанр: різдвянії повість. До цього жанру належать твори, у яких події відбуваються напередодні Різдва. Будь-яка різдвяна повість має щасливий кінець.

По-друге, у своїй повісті письменник використовує елементи фантастики такі, як-от, наприклад, подорож у часі або зустріч головного героя з Духами Різдва. В основі твору лежить історія старого жмикрута Енебезера Скруджа, який понад усе в житті цінував гроші. Неймовірні пригоди, що трапились зі Скруджсм Різдвяної ночі, цілком змінили його, змусили замислитись над власним буттям переглянути свої життєві й моральні цінності.

До того ж, повість Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня у прозі» має певний повчальний характер. Фантастичні елементи твору не тільки розважають читачп, а й змушують його замислитися над справжніми цінностями, поглянути на жш тя по-іншому.