НІЧНЕ МІСТО ОЧИМА МОВЧАЗНОГО ПАМ’ЯТНИКА. Ніч — таємнича пора, коли починає жити казка. Можливо, саме вночі оживає нежива природа та витвори людського мистецтва.

Уявіть нічне місто нашої країни. Майже в кожному місті Украї­ни є пам’ятник Т. Г. Шевченку. Перед очима мовчазної постаті проходить життя улюбленої країни великого генія. Він мріяв про вільну й щасливу державу. Тільки увічнений у мармурі дочекався Т. Г. Шев­ченко цих часів і став свідком історичних подій.

Настає ніч і надходить спокій. Час міркувати та довіряти думки молодій алеї, запашним квітам, відпочиваючим фонтанам. Не чутно галасу, співу, сміху. Поодинокі ліхтарі мрійливо блимають штуч­ним світом. Вітер зриває таємниці з дерев і шепоче мовчазному па­м’ятникові. Мужня постать то плаче, то радіє, бо таке різнокольоро­ве життя минає за день. Ніч розсудить і розрадить. Тільки швидко вона минає.

Першими прокидаються птахи, вони співають квітам пісню про­будження. І ось сонячне проміння торкається дерев, будинків, па­м’ятників. Останній тужливий подих — і нерухома постать застигає у величі мармуру. На жаль, ніхто не знає, що бачив і чув пам’ятник у нічному місті. У житті багато таємниць і завжди є місце для каз­ки. Помічайте частіше все, що вас оточує. Милуйтеся пам’ятника­ми, квітами, деревами, вулицями та людьми. їм завжди є, що вам розповісти.