Нетрадиційність розкриття патріотичної теми. Вірш «Повертаються дикі гуси на північ» присвячений темі патріотизму. Але поет розкриває цю тему нетрадиційно. Він використовує прийом паралелізму, притаманний нарАдній поезії. Картина природи допомагає йому розкрити про­блему, пов’язану з людським життям. Поет розповідає про Диких гусей, які від­літають на північ восени, але навесні повертаються знову у рідний край. їм ніхто не може цього заборонити. Але поет зостається «в далекій землі» без надії колись побачити рідну землю. У Китаї дикий гусак — символ людини, яка відірвана від батьківщини, провісник, що приносить послання самітникам і вигнанцям. Саме таким відчуває себе поет, дивлячись на диких гусей.

Цікаво, що Ду Фу, майстер пейзажної лірики, не малює образи весняного від­родження природи. (Гуси відлітають з чужини саме навесні.) Пояснення цього явища у душевному стані ліричного героя, який не помічає краси весни, тому що він — самотній вигнанець. І гуси не принесуть йому звістку з рідної землі: їм бай­дуже, чому ліричний герой зостанеться на чужині. Навіть їхній пронизливий крик неприємно чути герою. Його мрії про гармонію у житті безнадійні, він називає їх сумними вигадками. Саме розчарування в можливості досягти гармонії життя є головною думкою твору.

Для ліричного героя поезії гармонія життя можлива лише тоді, коли ти можеш жити на батьківщині. Отже, вигнання — це трагедія. Так нетрадиційно розкриває поет тему патріотизму.