План

1. Сенс людського життя.

2. Милосердя і доброта.

3. Добро починається з тебе.

4. Мудрість — це розум, поєднаний з добротою.

Немає вищої святині, ніж чисте сяйво доброти. Людина — неповторна. Вона народжується для того, щоб безслідно зникнути нікому невідомою пилинкою, але, як говорив М. Горький: «Від людини залишаються тільки лиш її діла». Кожен із нас має свій індивідуально усвідомлений сенс життя. Хтось вбачає його у праці, хтось — у коханні, хтось — у служінні Богу… Але треба прожити життя так, щоб не було соромно за прожиті роки. Адже ми — ковалі своєї долі. Доброта і милосердя — це два крила, на яких тримається людство. Як же могло так статися, що милосердя втратило свою цінність? Невже для того, щоб ви іскрити доброту з наших сердець потрібен землетрус чи Чорнобиль? Чому в повсякденному житті ми не можемо бути милосердними? Важко уявити, що люди страждають не від того, що на кожен день не мають свіжого хліба, а через те, що не чують вкрай необхідного: «Добрий день».

Кажімо більше ніжних слів,

Комусь всміхаймось ненароком.

А чи задумуємось ми над тим, що таке звичайна людська доброта? Доброта — це передусім уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити в горі… Це безкорисливий порив мільйонів людей, які приходять на допомогу іншим у скрутну хвилину.

Лікування добротою потребують не тільки хворі та самотні, а часом і цілком здорові люди, але в яких душа черства і глуха до чужого горя. Лікування добротою потрібне і тим, хто не бачить і не чує чужої кривди, болю, несправедливості.

Де б ми не були, які б обов’язки не довелося виконувати, завжди керуймося добром. «Хай оживає істина стара: людина починається з добра». А добро починається з нас!