НАША ІСТОРІЯ — ШЛЯХ ДО МАЙБУТНЬОГО. Ми живемо у сучасному світі. У світі, де все постійно змінюється і вдосконалюється. Та все частіше ми замислюємося над тим, звідки виникло життя, чому кожна нація відрізняється від інших, має свої^звичаї, традиції, свою історію.

Дійсно, без минулого неможливе саме життя, як неможливе воно без думок про майбутнє.
З давніх часів із покоління в покоління передавалися знання, на¬вички, норми поведінки, духовні цінності.
Упродовж багатьох століть у кожного народу виникали свої традиції, звичаї, культура. І ніколи культура західних країн не зможе стати нашою культурою.
І навпаки. Адже люди різних країн відрізняються не лише способом життя, мовою, релігією. Вони відрізняються своїми думка¬ми, бажаннями, баченням світу, особливостями родинних стосунків…
Кожна людина, мабуть, хотіла б знати, що чекає на неї в майбутньому. Іноді деякі події майбутнього життя можна передбачити. Так само і майбутнє країни можна прогнозувати, уважно вивчивши її історію. Бо знання історії дозволяє людству побачити помилки, зробити висновки і намагатися жити гідно у майбутньому.
Історія зберігає відомості про національних героїв, про мужніх воїнів, навіть про простих людей, які своїм життям, своєю працею намагалися покращити наше життя.
На їхньому прикладі ми виховуємо у собі певні риси, які дозволять зробити наше життя набагато кращим.