Мої роздуми про майбутнє людства
План

1. Передбачення майбутнього віщунами.

2. Майбутнє у творах фантастів.

3. Сучасні тенденції розвитку людства.

4. Життя стане кращим.

Мої роздуми про майбутнє людства. Яке ж буде наше майбутнє і що нас чекає? Таким питанням переймається все людство протягом багатьох століть. 1 завжди були люди, які передбачали майбутнє. Деякі, звісно, були шарлатанами, інші — просто дуже спостережливими і поінформованими, тому казали те, що від них чекали, а деякі і по цей день вважаються справжніми віщунами. До таких відомих осіб належать Нострадамус і Ванга. Навіть зараз по-різному трактують їхні передбачення.

Існують й іншого роду передбачення. Особливо це стосується торгівлі. Дуже багато професіоналів передбачають коливання на біржі, але ці передбачення здійснюються саме завдяки аналізу, спостереженням та логічним висновкам. І ці передбачення набагато точніші, ніж передбачення якихось віщунів.

Дуже багато письменників-фантастів, як Лук’яненко, брати Стругацькі та багато інших, описували майбутнє, яким вони його бачать. Та це більше схоже на дуже гарну вигадку, яку створили, щоб зацікавити читача.

На жаль, я не маю такого великого досвіду, щоб робити якісь точні розрахунки. Та й немає в мене надприродних здібностей, щоб бачити майбутнє. Але я добре бачу, якими темпами усе розвивається, і це схоже на геометричну прогресію. Якихось тридцять років тому винайшли комп’ютер, який був розміром з квартиру і тільки і вмів, що рахувати як калькулятор. А зараз вже є і ноутбуки, і персональні комп’ютери, і нетбуки, і смартфони, і ще багато чого. Зараз усе виробництво автоматизується. Тому, відкинувши всі фантазійні здогадки, вважаю, що в найближчі часи все буде автоматизуватися ще більше, і врешті-решт всюди, де можна замінити людини машиною, так і зроблять, щоб залишити людині більш відповідальну розумову роботу. І постійно від людини буде вимагатися більше знань, більше вмінь.

Умови життя людства стануть кращими. І всю брудну, нудну працю перекладуть на машини. Це сприятиме звільненню часу людей для відпочинку та розваг.