План ,

1. Чарівний голос Софії Ротару.

2. Музика в її житті.

3. Творче життя.

4. Пісня — «маленька новела».

Мій видатний сучасник. Коли Софія Ротару виходить на сцену і починає співати, забуваєш про все на світі. Її прозорий, чарівний голос проникає в душу, хвилює і підкорює кожного, хто любить естраду, любить пісню. Ось стоїть вона перед мікрофоном у світлі прожектора — вродлива, струнка, святкова. Скільки в ній чарівності,, краси, скільки щирості і хвилювання, коли на прекрасній мові музики і поезії вона довірливо ділиться з нами усім тим, що її радує й тривожить…

«Важко сказати, коли і як з’явилася музика в моєму житті, — каже Софія Михайлівна. — Здається, що вона в мені жила завжди. Я виросла серед музики, вона звучала скрізь: за весільним столом, на посиденьках, на вечорницях, на танцях…» Її першим учителем був батько, який і сам у молодості дуже любив співати, володіючи абсолютним музичним слухом і красивим голосом.

Софія Ротару співає так, ніби народилася з цією музикою, чаруючи задушевними інтонаціями неповторного голосу. Батько вірив у велике майбутнє дочки. Він завжди говорив: «Соня буде артисткою». І його віра додавала Софії сили долати всі сумніви в її покликання. За її чарівний голос земляки називали її «буковинським солов’єм». Голос співачки дивовижний: вражає його сила і широта, надзвичайна звукова насиченість.

За своє творче життя на естраді Софія Ротару виконала близько 400 пісень російською, молдовською, українською, сербською, болгарською, польською, італійською, англійською та німецькою мовами. За словами Софії Михайлівни, пісня для неї — «маленька новела зі своїм світом почуттів, драматургічним ладом, героями». Вона співає так, як звикла з дитинства: самозабутньо, не шкодуючи ні себе, ні свого голосу. Вона «поводиться» з ним, як вершник із необ’їждженим конем — то підкоряючи своїй волі, то відпускаючи летіти щодуху. Її відрізняють щирість і темперамент, а крім того, ще й дивне органічне поєднання трьох музичних стихій: молдовської, української, російської. Це поєднання, оволодіти яким не вдалося більше нікому.