Мій улюблений герой – Том Сойєр. Для кого написана книга «Пригоди Тома Сойєра»? (Марк Твен неодноразово повторював, що «Пригоди Тома Сойєра» — книга для дорослих. Але ж герой повісті хлопчик-підліток. І сам автор знав, що його книгу полюбили діти в Сполучених Штатах і за кордоном. Читав він «Пригоди Тома Сойєра» і своїм дітям. Проте Марк Твен був правий, коли говорив, що його твір — не весела дитяча повість, а привід для серйозних роздумів.

Герой Марка Твена не ледар і не бешкетник. Том Сойєр — звичайний хлопець. Таких як він зустрінеш у кожному дворі, на кожній вулиці .

Одна з давніх легенд розповідає про те, як Сонце викрало собі за дружину земну дівчину. Брат пішов шукати свою сестру. Він довго блукав і нарешті дійшов до помешкання Сонця. Сестра боялася, що Сонце спалить її брата. Господар, повернувшись додому, навіть не розгнівався. Він поскаржився на свою долю запропонував гостеві замінити його на небі наступного дня. Юнак погодився. Вранці одягнув золоті ризи й поліз на небо. Однак він виявився таким незграб-ним, що заподіяв Сонцю багато шкоди. Довго потім господар неба лагодив розтрощену драбину і порався у своєму господарстві. Засумувало Сонце, тиждень не з’являлося на небі.

Цією легендою наші пращури підкреслювали значущість Сонця. Його роботу не може виконати звичайна смертна людина.