Ппан

1. Земля — найпрекрасніша планета.

2. Людина — частина природи.

3. Людство на порозі екологічної катастрофи.

4. Збережімо рідну землю.

Любіть травинку і тваринку… Земля —- найпрекрасніша планета у нашій Сонячній системі. А ми — жителі її. «Ми — діти землі», — кажемо ми, не задумуючись над значенням цих слів. Але якщо ми діти, то земля — наша ненька. А чи розмірковуємо ми над тим, як ставимося до неї, неньки-землі? Ні.

Так, ми любимо сонечко, квіти, метеликів, пташок. Любимо милуватися прекрасним, купатися влітку в річці чи на морі. Любимо бувати в лісі, в полі. Ми з насолодою п’ємо смачну джерельну воду, нам подобається прогулюватися в прохолодному парку чи відпочивати з книгою в руках у сквері…

Усе для нас. Краса її величності природи не може не бентежити душу людини. Ми — це частинка природи. І саме природі ми зобов’язані своїм існуванням, своєю досконалістю.

Природа нам — як рідний дім,

Вона усім нам маги.

Але треба вдихнути на повні груди повітря і замислитись над своїм ставленням до природи. Людина уявила себе царем природи, її законів. Вона стала змінювати русла рік, осушувати болота, утворювати озера. І зовсім забула, що людина — лише частинка Всесвіту, знехтувала відповідальністю перед віковічними законами природи.

Довго терпить природа, та настане час — і це терпіння скінчиться. Вона жорстоко покарає своїх кривдників. Саме таким покаранням за безвідповідальність, байдужість і була аварія на Чорнобильській АЕС.

Людство стоїть на порозі екологічної катастрофи парникового ефекту, зменшення озонового шару, проблеми чистої води, кислотних дощів. Важко поранена, плаче хвора земля, усе навкруги кличе про порятунок.

Отже, краса наших лісів, шепіт голубої води, зелених дібров, спів дзвінкоголосих пташок залежить від нас. Тож подумаймо, який внесок ми можемо зробити в справу охорони навколишнього середовища. А ми на своїй планеті — не тимчасові мешканці, а мудрі господарі.

Бережи краплинку, бережи травинку

Кожен крок свій на землі оберігай.

Бережи тварину, бережи пташину

І на землі тоді настане рай.