Prepodka.net сочинения по литературе и языку


Категориякраткое содержание

До славетного детектива Шерлока Холмса та його друга Ватсона звертається по допомогу сільський лікар Мортімер. У Девонширі, де він мешкає, серед боліт та пагорбів знаходиться маєток Бас­кервілів. Лорд Чарльз Баскервіль помер під час вечірньої прогулян­ки.

читать далее

  МАНДРИ ЛЕМЮЕЛЯ ГУЛЛІВЕРА Лист капітана Гуллівера до свого родича Сімпсона Лемюель Гуллівер, спочатку лікар, пізніше капітан човна, віддав на зберігання автору свій рукопис, у якому розповів про мандри різними країнами та дивні пригоди, що з ним траплялись.

читать далее

  ПІСНЯ ПРО ПРАВДУ. Коли я наступного разу знову проходив повз Евальдове вікно, він поманив до себе й усміхнувся: -Ви пообіцяли щось дітям? -Як так? — здивувався я. -Та ось, коли я розповів їм про Єгора, вони поскаржилися,

читать далее

  До Тараса Бульби приїхали сини — випускники Київської бур­си. Замість привітання батько почав підсміюватись над одягом семі­наристів. Остап не витримав насмішок батька, і вони влаштували бійку. «…Здурів старий, зовсім з’їхав з глузду!» — казала на це мати.

читать далее

Дія відбувається у давній Англії за часів, коли країну завоював норманський герцог Вільгельм. Саксонські ж феодали були майже винищені. До саксонського лорда Седріка приїздять гості. Він має дуже красиву вихованку — леді Ровену. Норман Бріан де Буагільбер роз­повідає про лицарський турнір, на якому перемогу одержав лицар Айвенго.

читать далее

АЛЬПУХАРА Селище маврів у тьмі, у руїні, Гине їх люд в безпораді; Борються досі гренадські твердині, Але чума у Гренаді. Лиш в Альпухарі, залігши у шанці, Б’ється загін Альманзора, — То обложили хоробрих іспанці, Жде їх чи смерть, чи покора. Вдосвіта сурми до бою заграли, Битва гримить на світанні, На мінаретах хрести заблищали, — Взято фортецю останню. […]

читать далее

ВЕРЕСОВИЙ МЕД Із вересового квіту Пикти варили давно Трунок, за мед солодший, Міцніший, аніж вино.

читать далее
Страница 1 из 4412345...Последняя »