План

1. Книга — найкращий подарунок.

2. Перші книги.

3. Скарбниця знань.

4. Сучасні книголюби.

5. Книгу не замінить ніщо.

Книги — морська глибина. Кажуть, що існує три види подарунків: «Хороший подарунок, поганий і книга». У цьому є здоровий глузд. Адже книгу не можна назвати поганим подарунком, бо в ній міститься дуже багато цікавого та корисного. Навіть якщо людина зовсім не любить читати — книга все одно не буде поганим подарунком.

Ще з давніх-давен люди поважали знання. Але коло тих, хто ними володів, було дуже вузьке. Це було викликано тим, що всі знання передавалися з уст в уста. Тому необхідність появи писемності була надзвичайно великою. Спочатку писали на шкірі, потім на пергаменті і врешті-решт на папері. Кожну книгу берегли, як зіницю ока, і передавали з покоління в покоління. Та час робив свою справу і людям доводилося переписувати всю книгу заново. Цим займалися монахи.

Минули роки, нині існують друкарні з друкарськими станками, а наклади налічують уже не десяток книг, а десятки тисяч або сотні тисяч. І люди вже не так бережно ставляться до книг. Але книги стали невід’ємною частиною нашого життя. Саме завдяки книгам ми вчимося, пізнаємо ті частини світу, у яких нам не доводилося бувати. І якою б начитаною людина не була, завжди, читаючи книгу, вона для себе знаходить щось нове, щось цікаве. Іноді, навіть читаючи книгу вдруге чи втретє, можна зрозуміти ще щось корисне. Це підтверджують слова Івана Франка:

Книги — морська глибина:

Хто в них пірне аж до дна,

То, хоч і труду мав досить,

Дивнії перла виносить.

Таких цінителів книг завжди вистачало. І якщо хтось скаже, що їх все менше і менше, то це неправда. Зараз навіть з’явилася течія книголюбів під назвою «Бук-кросинг». Членами цієї організації може стати будь-хто. Для цього потрібно лише вірити, що у книги є душа і саме книга вибирає свого володаря, а не навпаки. Коли знаходиш книгу і тобі потрібна порада, то це саме книга прийшла тобі на допомогу. І прочитавши таку книгу, ти отримуєш відповідь на свої питання та підказку, як їх вирішити. Але таку книгу слід відпустити після того, як прочитав, щоб вона прийшла до того, кому потрібна. Для цього достатньо залишити її у парку або магазині, чи ще якомусь людному місці, і книга знайде свого читача.

Книги завжди будуть потрібні людині, і навіть Інтернет, який може дати відповідь на всі запитання, ніколи не зрівняється зі звичайною книгою. І прихильників книг завжди було і буде вдосталь, бо вони зберігають для людства чарівний світ добра й краси, можуть навчити великих таємниць, окрилити мрією.