Істинні та фальшиві цінності в житті людини. Бог наділив людину правом життєвого вибору. Тому кожен із нас рано чи пізно замислюється, навіщо існує, для чого живе. В усі часи жили люди, які зважали, що жити треба для себе і заради себе, часто за рахунок інших.

Багато людей переступають через тих, хто поруч, не помічають тих, хто потребує їхньої допомоги, але ж потреби існують. Є перевірені століттями і поколіннями моральні закони взаємодопомоги, всепрощення, милосердя.

Як сказати, пояснити людині, що вона живе не законами моралі? Істинні та фальшиві цінності в житті людини . Тільки у казковому творі людина може побачити себе ніби збоку, чужими очима. У казці завжди зрозуміло, що добре, а що погано, торжествує правда і справедливість, і негідники зазнають покарання. Б. Лепкий тому і написав казку для дорослих і дітей «Мишка».

Невелике сіреньке створіння і є головною діючою особою в творі. Живе наша героїня у багатого господаря. І хоча в країні голод, розруха, бо йде війна, мишка має чим поживитися і не знає горя. Зустрівшись зі своїми сестрами з міста, вона дізнається про голодне життя їх та людей. В той час, коли люди живуть у великих злиднях, господар наживається. Грошей у нього дуже багато: ящик, у якому колись були гранати, уже майже заповнений грішми, а з голодними він і не думає поділитися. Нащо йому стільки грошей? А ще виникає питання, чому здоровий чоловік не на війні? Мабуть, хитрістю вдалося викрутитися.

Навіть мишці стало соромно за господарів, які відмовили в милостині жінці-жебрачці. Вона не може зрозуміти: «Хіба ж папір важливіший за життя?» Мишка вирішує завдати шкоди господарю за його жорстокість, брехню, жадобу. Вона довго гризла ящик з грошима, а потрапивши до нього, перетрощила все. Після чого залишила хату господаря.

Мишка відмовилася жити в хаті своїх господарів, бо там панували скупість, ненажерливість, безсердечність. Здорові, сильні люди забули про милосердя. А тваринка добре розуміє, що від зла ще ніколи й ніде добро не вродило. Вона піклувалася про своїх дітей і боялася, щоб «не навчилися брехати, як люди, тому й покинула хату, краще вже жити надворі».

Мишка всі події пропускала через своє серце, їй шкода голодних людей. Вона вміє розрізняти справжні і несправжні цінності.

У світі поруч існують добро і зло. Якщо людина ставить своєю метою накопичення грошей і речей, вона перетворюється на їхнього раба, прагне з усього отримати зиск. Потреби й шляхи їх забезпечення повинні бути розумними.

Пам’ятаймо, що існують найсвятіші людські почуття: любов, милосердя. їх не купиш у магазині, ні в кого не позичиш, їх просто можна набути, навчити себе бути людяним.

Щасливий той, з ким інші щасливі. Тому треба вчитися розрізняти справжні цінності і фальшиві.