ГІМН МИСТЕЦТВУ. Мистецтво слова найдавніше й найбагатогранніше із усіх відо­мих мистецтв. Словом можна передати красу й потворність, кольо­рову палітру світу, веселку людських почуттів, силу духу. Воно здатне піднести або навпаки знищити людину.

Здавна митці слова сперечалися про роль літератури в житті суспільства, шукали нових форм і тем. Усе це сприяло подальшому розвитку літературного мистецтва.

Талановитий поет XIX ст. Вільям Вордсворт створив своєрідний поетичний гімн мистецтву — сонет «До прекрасного». У цьому літе­ратурному маніфесті автор зображує всю силу та велич мистецтва слова:

Святе мистецтво! В пензлі чи пері

Є сила дати вічність кожній рисі…

Поет у змозі зупинити рух життя, увічнити прекрасні момен­ти, подарувати благодать.

Дійсно, найталановитіші літературні твори існують поза часом, вони не втрачають актуальності та увічнюють безсмертні імена своїх творців.

У сонеті В. Вордсворт наголошує на важливій місії поета, який повинен творити в інтересах людей і життя. У руках митця — небез­печна зброя. Написані твори повинні бути щирими, добрими, життєстверджувальнйми й правдивими. Дуже часто за правду поетів переслідували, але свою місію вони виконували гідно.

Літератори-початківці, на мою думку, повинні вивчити сонет В. Вордсворта «До прекрасного» як гімн, настанову, клятву. Слід усвідомити важливу роль мистецтва слова, щоб нести людям ко­ристь і благодать. Хочеться побажати всім письменникам творчих успіхів і безмежного натхнення, а читачам — насолоди від прочита­них творів і вдячності талановитим авторам.