ДОРОГИ, ЯКІ МИ ВИБИРАЄМО. В останні роки серед моїх однолітків укорінився вираз «місце під сон­цем». Це не нова фраза, раніше ми використовували її на уроках біології, характеризуючи представників рослинного світу Ніколи не думав, що до­ведеться вживати її стосовно людей.

Економічна нестабільність нашого суспільства призвела до спаду ви­робництва.

Дехто з учителів, настроєних дуже песимістично, стверджує, що у на­шого покоління немає майбутнього.

Я категорично заперечую це судження. Справа в тому, що у нас є право на освіту, а це вже немало. Більше того, є закон про обов’язкову середню освіту. А форму її здобуття — обирай сам. Хочеш — денну, а не хочеш — вчись заочно або увечері. До того ж, можна скласти іспити ек­стерном.

Наше покоління має рису, відмінну від попередніх поколінь. Ми праг­немо вчитись. Це мета кожного свідомого учня. Усі ми розуміємо, що без освіти ми нікому не потрібні. Навіть неважливо і те, який диплом ти ма­тимеш, фахівець ти в даному профілі чи ні. Найголовніше — папірець. Прикро, що чим важче ми живемо, тим більше необхідно папірців: заяв, пояснювальних, службових. У деяких горе-керівників, виявляється, папі­рець став важливішим за людину. А звідси — знівечені долі.

Хотілось би, щоб стало навпаки. Адже кожна людина така неповторна, у кожного з нас свої нахили, свої уподобання. Учителі говорять, що кожна дитина талановита. То чи не краще розвивати свої здібності і знайти свій шлях у житті, аніж шукати місце під сонцем?

Упевнений, що більшість моїх ровесників хоче жити безбідно і ком­фортно. Проте не думаю, що хтось обере собі принизливий спосіб досяг­нення цього.

Мало бути багатим. Хотілось би при цьому жити з високо піднятою головою і не ховати від людей очі. Я за чесний бізнес. За те щоб досягти в житті якомога більше тільки чесними засобами. Ще не знаю, яку про­фесію оберу, проте хочу бути фахівцем високого класу, хочу, щоб до моєї думки прислухалися, зі мною радились як із професіоналом.

Навіть якщо обраний фах буде не до вподоби — я це не тільки пере­живу, а намагатимусь удосконалювати свої знання; думаю, що будь-яку справу завжди виконуватиму чесно. Це мій принцип.

А поки що моя найважливіша справа — навчання. Саме від успішності залежатиме вибір вищого навчального закладу. Сподіваюсь, що вибір буде за мною і я зроблю його правильно.